Свеж
DC97-14486a Греење Елемент DC32-00007A Samsung Thermistor DC47-00016a Thermal Fuse Fener AP434235 AP4201716 AP4201894 PS4204984 PS4205213 Дел замена 402.890320101

DC97-14486a Греење Елемент DC32-00007A Samsung Thermistor DC47-00016a Thermal Fuse Fener AP434235 AP4201716 AP4201894

Достапност: Достапно.
DEN 1.33

Може лесно да се инсталира и отстрани Се целосно компатибилни со повеќето најголеми брендови. Запознајте ги сите OEM стандарди, додека се грижите за вашиот буџет. Makeе го направи вашиот апарат да работи како нов. Нема топлина или нема доволно топлина. Апаратот не започнува. Апаратот се исклучува прерано. ? DC97-14486 A замена на елементите за загревање на суенскиот елемент на Samsung-Висококвалитетен точен еквивалент за дел броеви AP4342351, DC97-14486 D, DC97-08891 A, PS4220205. Собранието DC97-14486 A создава топлина кога ќе работи фен, што помага да се исуши и дезодоризира облеката. Собранието на елементите за греење на фен DC97-14486 A доаѓа целосно собрано во издржлива метална обвивка, што го прави едноставно за инсталирање и ракување. Samsung DC97-14486a Елементот за греење доаѓа со две жици. ? DC47-00016 A Термички осигурувач на фен-висококвалитетен точен еквивалент за броеви на дел AP4201894, 2068545, PS4205213. Собранието на осигурувачи на фен е компатибилно со уредите Samsung, Kenmore. DC47-00016 A термички осигурувач Samsung Samsung се наоѓа на куќиштето на вентилаторот на фен и е мал, правоаголен уред со две жици прикачени на него. Исклучете го фен од изворот на енергија пред поправката. Термичкиот осигурувач DC47-00016 A одговара на стотици модели и може да се инсталира за неколку минути. ? DC32-00007 A Термистор за фен-висококвалитетен точен еквивалент за дел броеви AP4201716, 2068429, PS4204984. Тој е прикачен на куќиштето на вентилаторот. Термисторот за фен е компатибилен со уредите Samsung, Kenmore, Skuttle. Тој е одговорен за мерење на температурата и испраќање на сигнали до контролната табла на фен за соодветно прилагодување на елементите за греење. Нашите термистори се вклопуваат стотици модели и можат да се инсталираат за неколку минути. ? Вклучени DIY Etips - не сте сигурни како да го замените делот? Корисни информации може да се најдат на страницата подолу. Скролувајте надолу за да добиете повеќе совети за поправка. Стекнете вредни вештини за време на проектот за поправка на DIY. DC97-14486 A Кога сите жици се исклучени, едноставно извлечете го склопот на елементите за греење. За правилно да го инсталирате новиот склоп на елементите за греење, ќе мора да ја подигнете жицата и да ја поставите под. Оттаму, можете да ги поврзете сите жици соодветно. Откако безбедно прицврстување на сите жици, можете да го вратите склопот на елементот за греење во вашиот фен. Нахранете го наназад и погледнете на нејзината локација внатре. Не заборавајте да ја преиспитате долната заграда! Вметнете ги двете јазичиња во нивните назначени слотови за вклопување. Можеби изгледа тешко, но можете да го направите тоа - само подигнете го на грејниот елемент и лизгајте во таа заграда! Откако внимателно ќе го ставите секое јазиче во соодветниот слот, ќе треба да ја спуштите заградата надолу. Осигурете се дека секое јазиче е безбедно прицврстено на одредено место и потоа ставете го вашиот елемент на врвот на заградата. Откако ќе добиете сè што се наоѓа, користете ги трите завртки обезбедени за да ги обезбедите.

За производот

Купувачите избираат и

Дизајнирано да обезбеди статичка заштита за електронски уреди чувствителни на ESC Транспарентна торба...

Производ 1 : Печатете и копирајте до 21 ppm Производ 1 : Прилагодлив, фиока за хартија со капацитет од 250 лист�

Погодно за мобилни телефони / далечински контролори на различни модели ABS материјал, издржлив Мулти на�

Една нова замена Ова е дел за замена на задниот дел, направен за исполнување или надминување на специфик

❉ [Висок квалитет на материјал] : Надворешниот слој е 0,9мм ПВЦтесна ткаенина, што е силно и издржливо Воз�

Зипер со единечна песна ја проширува ширината на торбата и ги одржува производите чисти и ослободени од

Широкиот дизајн на устата го прави поудобно да се фрли ѓубре Сокриена кутија за складирање торби за ѓуб�

Компатибилност : Нашиот футер за пумпа е компатибилен само со минимум 670 G / 770g / 630g / 640g / 780g пумпи Овој случ

Полиестер, мрежа, шифон Повлечете го затворањето Само миење на рацете Модни девојки танцуваат костуми ф

100% полиестер Материјал : полиестер, спандекс Пакет вклучуваат : 1 парчиња покритие Лесен и лесен за носењ

【Содржина на пакетот : : ќе добиете 4 куки за wallидови во форма на банани, висина на куката околу : 283*1,77*0,8

Материјал со висок квалитет : Умирањата за сечење се изработени од јаглероден челик, здрав и издржлив, с�

Лесно за чување и носење, совршено за патување Додадете свежа боја на лицето Комплетот за четки за шминк

♦ Совршено вклопувајте ги сите стандардни издолжени садови Ве молиме, проверете дали тоалетот е издолж

Премиум материјал : Направено од квалитетен акрилен материјал, ова огледало на Flashвезда е многу ефикасн�

Замена на батеријата AT & T 102 Замена за батерии без безжични батерии АТ & Т Количина : 4, гаранција за живот..

❧ Ексексит занаетчиска сребрена есенцијална дифузорна дифузорна површина на приврзок со напредна обр�

♥ Интимна торба за заштита на приватноста ♥ Оваа торба за менструална подлога е специјално дизајниран

Дами култури врвни костими за танцување во стомакот, облека за култура на култура Облеката е прецизно н�

✅ 【знак за добредојде на свадба од дрво】 12x18 / 16x20, силен знак за дрво со висок квалитет ✅ 【Лесно виси】 �

1 МУЛТИФУНЦИЈАЛНО : Овој епилатор за отстранување на влакна за мазно бричење во еднократно дизајнирање �

Она што ќе го добиете : ќе добиете 24 парчиња работна магнетна LED светло во 4 бои, имено сина, црвена, зелена

✅ 【Многу висока отстранливост】 : Неверојатно флексибилен, остаток на лепило остана по отстранувањето

❄ Температура на топла и заклучувањеЗелената скијачка јакна е изработена од машина што се мие со висок�

✅ Совршено за секоја пригода : Нашите уникатни дизајни ви помагаат да ја покажете гордоста на светот во

1*10m / 100m / 1g / 25gbps RJ45 порта + 4*10m / 100m / 1g порти за брз пренос До 13 G ширина на опсег на опсег, стапка на пренасоч�

【Поволности за трки за забава за третирање на кутии】】】】】】】】】】】】】】】】】】 【【【【【【【【【【【【【�

Димензија : 40мм во дијаметар и дебелина од 3мм инчи Монетата го покажува логото на вселенската сила од ед

[Заштедете простор] : Без разлика дали е во подрумот, спалната соба, детската соба или таванот, може да се

100% плетено Повлечете го затворањето Машинско миење под мисијата на оклопот е да ги направиме сите спорт

Погодно за работа на отворено : 40 часа работа со 2 батерии АА (не се вклучени), заменливи батерии, автоматс

Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI FPM / FKM заптивки на нафта се дизајнир�

【Ставката со големина ќе биде испратена со преклопена Користете стегач, нокти или лента на идот.yher се н�

Премиум квалитет : 4,75 "двострана рамка со шарки, спакувана во обична кутија, е направена од стакло и плас�

210 T Антисоблекувачка карирана ткаенина [Три сезони крајна удобност53,6 до 64,4 F] вреќата за спиење на Ербус

Име на производот : Постави поставени точки на дијаманти; Материјал : Метал, дијамант Големина (глава Диј

Scroll