Свеж
DuPont Tyvek TY127S за еднократна употреба на капакот со аспиратор и еластична манжетна, бела, X-LARGE, 1-пакет

DuPont Tyvek TY127S за еднократна употреба на капакот со аспиратор и еластична манжетна, бела, X-LARGE, 1-пакет

Достапност: Достапно.
DEN 3286.40

Индивидуално спакувани Дизајнот за удобност за удобност овозможува поголем опсег на движење и обезбедува повеќе прилагодено вклопување. Прицврстена аспиратор за респиратор со еластичен околу отворот на лицето дизајниран да ги покрие вратот и брадата и да се вклопи околу респираторот маска за лице. Подолг патент се протега на брадата за целосно покривање на пределот на вратот. Еластично отворање за построго вклопување кај зглобот; Еластично отворање за построго вклопување кај глуждот. Овозможува идеален биланс на заштита, издржливост и удобност. Облеката за дизајн на удобност овозможува целосен опсег на движење. Полиетилен со висока густина на блиц создава уникатен, неткаен материјал. Прилагодено вклопување; Засилување во области со голем стрес за помалку испади. Подолг патент за полесно донирање и заболување : се протега на брадата за целосно покривање на пределот на вратот. Еластични зглобови, глуждови и половината. Одлична отпорност на абразија; Заштитете од опасни честички со мали големина до 1 микрон. Облеките Tyvek 400 се состојат од полиетилен со висока густина, кој создава уникатен, неткаен материјал достапен само од Du Pont. Tyvek 400 обезбедува идеален биланс на заштита, издржливост и удобност на секоја технологија за ткаенини со ограничена употреба. Ткаенината Tyvek 400 нуди својствена бариера против честичките (до 1,0 микрони во големина). Заштитата е вградена во самата ткаенина; Нема филмови или ламинати за да се абрадираат или да се носат. Предност на издржливоста на ткаенината на Tyvek 400 во однос на микропорозните филмови ткаенини даваат постојано подобра бариера, дури и по абење и абразија. Апликациите вклучуваат : намалување/санација на олово и азбест, општо одржување/операции, сликарство со спреј, општо чистење.

За производот

Купувачите избираат и

Ултра тенок заштитен филм со мат екран дизајниран специјално за Fujifilm XS10 Облогата против отсјај ја подоб

Материјал : ЕВА Должина : 173см * 61см Боја : сина, розова, виолетова, зелена Може да се користи за јога или фи�

Дизајнот на висечката дупка е погоден за грчење вода Подолгата рачка може да се исчисти длабоко внатре �

①Материјалните сигнали за Вртење се направени од компјутерски леќи и абс пластична обвивка, запечатен

Материјал : дрво Вкупна должина : околу 10см / 4инч Овозможува совршен дожд во вашиот чај, или на тост и бис�

①Дизајн со двојна глава : 5 алатки за точки и 5 четки за детали за облогата целосно, крај на четката за црт

Лабконко Телескопските Основни Држачи со Фиксни Стапала може да се прилагодат на осум висински позиции

Материјал : чантата за шминка е изработена од ткаенина од диагон, мека на допир и отпорна на нечистотија

ЗАБЕЛЕШКА Вратоврски може да има некои брчки по пакувањето, лесно може да се отстрани со користење н�

1Квалитетен материјал : налепницата е изработена од квалитетен винил, самолеплива е и не е потребен лепа

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ја вашата порака во картичка за подароци во кутија за накит, дојдете со луксузен ѓерда

Привлечен Дизајн : Нашиот Комплет Од 2 Подлоги за Автомобили од Песочник има живописни уметнички дела во

Големина : 35 € 38 € 69cm, тежина : 6kg, оптоварување : 30kg, датум на испорака за 1025 дена, се врати во рок од 30 дена

Големина На конец : М3 х 10мм / 0,12 "х 0,4" (Д*Л); Вкупна Должина : 16мм / 0,63" Тежина : 91г; Боја : Црна Име На Производо

Големина : 6,5 см х 6,2 см х 0,8 см (2,6 инчи х 2,4 инчи х 0,3 инчи) Класификација : Огледало Карактеристика : Тркале�

Исправена НОВА Глобална 12 V AC / DC Адаптер Замена За Gigabyte S1081 S1081CF1 S1081CF2 S1081CF3 Таблет КОМПЈУТЕР 12 VDC Кабел За

●Компатибилен Модел● овие се дизајнирани за Dyson V7 Animal, V7, V8 Апсолутни Вакууми Филтерот за објавување е д

ШИШЕ СО ВОДА СО ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ : 24 МЛ / 700мл шише Со вода за инфузија Шишето доаѓа со одвојлива корпа за и�

Точка : СПДЦМ610Х Хексадецимална Глава ЗаврткиВЕСПЕЛ"?Одделение : СКП5000) Количина : Пакување од 1 Завртка...

СОС Брод Мини Крава Крем Животински Слон Крем Порцелан Кафе Чај Млеко Сируп Облекување Сервер Сос Стомн

Компатибилност : САМО Компатибилен Со Xiaomi Redmi Забелешка 10 Pro / 10 Pro Max 6 Целосна Заштита на Објективот : Во С�

9" Дијаметар 4 " Висина Користете го како сад за пиедестал или јадење со овошје Елегантен центар парче за �

ПРИЈАТЕЛСКИ НЕТОКСИЧЕН МАТЕРИЈАЛ : Јога Душеци се направени со ултрапремиум НБР еколошки нетоксични ма

●Дизајн на личност ● прекрасна мачка Алиса Во Земјата На Чудата чеширдизајнот" Сите Сме Лути Овде " е по

СТРУГ ВЕРТИКАЛНА МЕЛЕЊЕ СЛАЈД Големина на табелата 100 x125mm вклучувајќи Ml7 И Супер 7 И Стругови Со Слична Г�

МАТЕРИЈАЛ : висококвалитетни материјали за да се обезбеди цврстина на вентилаторот за преклопување, се�

Капацитет : 1000 мл / 34 мл, постојани бели емајлирани дипломи од 100 мл до 900 мл, точни ваги, лесно обележување;

ПРИКЛУЧОК и Репродукција USB Порт Експандер : Напојуван USB C Центар веднаш претворете една USB C порта во 4 USB�

19981999 ЦР 125 Р ЗАНИ Пинк Сенге Графички Комплет Компатибилен со Хонда Прикажаната фотографија ги покажува

Усвојува проѕирна тврда заштитна футрола (заден / специјален мат принт, странична / јасна спецификација)

Scroll