Свеж
Мерач на диференцијален притисок на Dwyer Magnehelic серија 2000, опсег 0-30 psi

Мерач на диференцијален притисок на Dwyer Magnehelic серија 2000, опсег 0-30 psi

Достапност: Достапно.
DEN 1647.20

Bezel обезбедува прирабница за монтирање на светло во панелот Чистото пластично лице е многу отпорно на кршење. Обезбедува недистовирано гледање на покажувачот и скалата. Прецизната лито-печатена скала е точна и лесна за читање. Покажувачот запирања од обликувана гума спречуваат покажувачот преку патување без оштетување. Завртката за нулта прилагодување е погодно лоцирана во пластичниот капак и е достапна без да се отстрани капакот. Заптивката О-прстен обезбедува затегнатост на притисок. Bezel обезбедува прирабница за монтирање на светло во панелот. Чистото пластично лице е многу отпорно на кршење. Обезбедува недистовирано гледање на покажувачот и скалата. Прецизната лито-печатена скала е точна и лесна за читање. Покажувачот запирања од обликувана гума спречуваат покажувачот преку патување без оштетување. Завртката за нулта прилагодување е погодно лоцирана во пластичниот капак и е достапна без да се отстрани капакот. Заптивката О-прстен обезбедува затегнатост на притисок. Изберете го магхелискиот гајџ за голема точност-загарантирана во рамките на 2% од целосниот обем-и за широк избор на 81 модели достапни за да одговараат на вашите потреби точно. Користејќи го едноставното движење на магхеличкото гејг на Двајер, тој брзо укажува на ниски притисоци на воздухот или не-корозивен гас-или позитивно, негативно (вакуум) или диференцијал. Дизајнот се спротивставува на шок, вибрации и прекумерни притисоци. Ниту една манометарска течност за испарување, замрзнување или предизвикување проблеми со токсични или израмнување. Исто така е ефтино.

За производот

Купувачите избираат и

Зацврстен и заземјен Номинален дијаметар на пинот : 3 / 8 "инч Номинална должина на пинот : 1" инч...

најлон Комплетите за парови на ропството и мазни за вашите раце, тело од штета Преземете ја контролата в

Име на производот : Прицврстувач на кабел за клип со жица; Материјал : 311 не'рѓосувачки челик Боја : сребре

Duralabel 9000 Другите избрани модели Други модели за избирање Безбедност на 9 G Други модели за избирање...

X зракот ви овозможува да нанесете сила на станот, намалувајќи го замор на рацете До 525 проценти зголемув

Сечење низ алуминиум без предвремено чистење на забите Минимална топлина пренесена на внатрешната пло�

Произведено со врвни материјали, може да се користи на долг рок Не е лесно и деформирање Висока еластичн

Бродови од Кореја, Република 100% оригинална и нова ставка Beе се смета кон табелата Хантео и Гаон ■ Датум �

[Список на пакети] : 5 парчиња 120 ремени за пескарење [Високи перформанси] : Направено од премија со отворе�

Тежина : 2,00lb Димензии на производот : 8,00 x 8,00 x 8,00 инчи Состојба : Ново Turck SHGSDA / 2 GKDA 30 Power Tee3Pin, директно машк

Држач за батерии на HQRP® 9 V со замена на адаптер за AC, плус HQRP® EURO ADAPTER ADAPTER; Влез на адаптер за наизменична �

Електрично шише со вреќи со топла вода : Ова шише / торба со топла вода е ефикасно за болка во раст, болки �

8 од 8 инчи, мешавина од памук / 50 / 50 памук / полиестер Слика отпечатена од едната страна; Јамка за виси Ват�

Материјал со висок квалитет : Овие закачалки за облека се изработени од висококвалитетен материјал од н

Стил : Оваа рамка за слики од дрво се одликува со врежан парчиња дрво дизајн со металик акцент Со класиче

? Држач за керамичка ламба, отпорен на висока температура Електропланирање и полирање, печење на огледа�

Полица за заштеда на wallидови : Пол за заштеда на простор : Дијаметарот на полицата е 55x15x11 Полицата за реш�

Оксфордска крпа Ранецот е дизајниран со цврста, висококвалитетна ткаенина од ткаенина од Оксфорд, отпо�

【Дескрипција】 : Двоенпистон прачка обезбедува висок степен на антисвиткување и ја насочува ригидност�

Овој комплет од 12 x 12 Bella Besties е дел од колекцијата Tiny Tots 2 Овој комплет од 12 x 12 Bella Besties е дел од колекцијата

Екосип Хербална лепенка Шенг Чун Као Дан Тао Дуок giиам Дау Татра Екосип Хербална лепенка Шенг Чун Као Да

Replacement Remote Control Commander fit for Sceptre LED TV C650 CVUMR C550 CVUMR E165 BVSS U515 CVUMR E165 WDSS E249 BDSR U435 CVUMR U515 CVUMKR X322 BVSRR X405 BVFSRR E246 BVSR E195 BVSRR

Моќ на зголемување 10x, 20 X оптички објектив оптички објектив,висока прецизна структура,Јасна лупа без и�

Линија на производи : Авиокомпанија опрема Семејство на производи : Al Mass Pro Класа на производи : Al Mass Pro 1 / 2

▲ Компактен и моќен : Суперпортзвучникот испорачува моќен звук и стабилен бас преку напреден возач и па

Стабилна и издржлива, висока еластичност, висока јачина на затегнување, отпорност на 'рѓа, добра еластич

Нашите материјали за дипломирање за вечера за вечера вклучуваат (3) крпи за табели за дипломирање, (24) 7 "т�

Користете за да го претворите вашиот USB машки конектор во USB машки Б конектор Користете за да го претвори

?●РАБОТЕТЕ ОКОЛУ ОПСТРУКЦИИТЕ+збогувајте се со преполни кабинети и поздравете се со организирано иску�

★ 100% направени во САД : тешки предива од 2 подножје за дополнителна јачина и издржливост, ги надминува на

Притисок на воздухот : 90 psi, брзинабез оптоварување : 160 вртежи во минута, влез на воздухот : 1 / 4 " Притиснет

Задолжителната основа и одвојлива и лесно прицврстување кога и да е потребно Превртувањето е мазно...

Материјал : Поликарбонат, Метал Нето Тежина : 198гр; Содржина На Пакетот : 1 х Терминален Блок Главна Боја : �

11 / 8 "D X 54" L Хард дрво Рачка 7 "Широка пролетна глава За SKU # 10470, 10480, 10474, 10471, 10472, 10481, 10476 и 10473...

Допрете на тапани Бања со тапа за водопади : Тапа за мијалник за бања е опремена со неверојатен водопад, �

【Совршено вклопување и поевтино】 4 Пак Нов 00650847 Натопче за шпорети за опсег на Бош што одговара на ориг�

Главен материјал : (издржлив во употреба) Челик на хром ванадиум, пластика, гума; (Најновата технологија)

Пластичен квад рамен пакет Програмабилен FPGA IC (1 парче многу) Нови, никогаш не користени делови Спакуван�

1 Висина на печатење 25,4мм Содржина за печатење : QR код, датум, бар код, икона, лого, сериски број, број на се

★ Големина на случајот со молив : 20 ★ Материјал за торбички со моливи : кутијата со моливи е изработена о

【Премиум материјал】 Опфаќа шише со топла вода користете двослојни кадифени ткаенини (95%полиестер+5%спа

мат Штити од гребнатини Силиконска лепила облога Лесен за примена Штити од гребнатини Силиконска лепил

Scroll