Свеж
HGLRC 2-во-1 WS2812B 5V LED со аларм за моторна основа на моторната светлина за NAZE32 F3 CC3D Контрола на летот FPV RC Drone Helicopter

HGLRC 2-во-1 WS2812B 5V LED со аларм за моторна основа на моторната светлина за NAZE32 F3 CC3D Контрола на летот FPV

Достапност: Достапно.
DEN 369.60

HGLRC 2-во-1 WS2812 B 5 V LED со аларм за моторна основа на моторната светлина за NAZE32 F3 CC3 D контрола на летот FPV RC дрон хеликоптер HGLRC 2-во-1 WS2812 B 5 V LED со аларм за моторна основа на моторната светлина за NAZE32 F3 CC3 D контрола на летот FPV RC дрон хеликоптер. Описи : Ова е многу убава предводена табла за да ви ги фати очите додека ноќта лета. А вградениот буцер ќе ве предупреди кога напонот на батеријата е низок што може да се програмира од CF. Функција : Вграден контролен чип : Само IO портата може да контролира повеќе ЛЕР. Шарена ЛЕР : 4 x 5050 RGB WS2812 B LED светилки ќе им дадат привлечен ефект на вашите квадри кога ќе бидат вклучени. Предупредување за гласно зуи : Предупредување за низок напон, лесно пронајдете го срушениот квад во високата трева со буцерот. Програмабилно : Може да се програмира со Clean Flight. Лесна тежина : мала големина и само тежина 2 G, погодна за микро беспилотни летала. Спецификација : Име на артикалот : 5 V 4x WS2812 B Моторна основна сигнал светло погодна за : AVR, Arduino, Naze32, F3, CC3 D Контрола на летот на летот : 5 V (4-7 V) Тежина : 3 G/PC Големина : 26 * 10 * 7mm Белешки : Ако сакате За да го користите за Naze32, F3, треба да се блесне фирмверот Cleanflight и да се користи PPM приемник. Ако сакате да го користите за контрола на летот CC3 D, треба да се блесне фирмверот Cleanflight и да користите PPM/SBUS приемник. Вклучен пакет : 1 * LED моторна светлина со кабел 1 *.

За производот

Item Name:
5V 4XWS2812B Motor Base Signal Light
Suitable for:
AVR, Arduino, Naze32, F3, CC3D Flight Control
Voltage:
5V (4-7V)
Weight:
3g/pcs
Size:
26 * 10 * 7mm
Notes:
If you want to use it for Naze32, F3 it need to be flashed Cleanflight firmware and use PPM receiver. :
If you want to use it for CC3D Flight Control, it need to be flashed Cleanflight firmware and use PPM/SBUS receiver. :
Package Included:
1 * LED Motor Light with Buzzer :
1 * cable :

Купувачите избираат и

Пакување од 1, врв на катетер 500мл 500цц шприц за издавање со мерење и капаче Шприц изработен од висококвал

Пакет : 50 компјутери / кутија Нарачките ќе бидат испорачани во рок од 2 дена Димензија на производот : 17 У

Компатибилност : Компатибилен со Lenovo Tab P12 Pro Антисјај : Антирефлективен приказ заштитен филм гарантира д

Материјал : пластика, акрилик, волнена мешавина ткаенина; Големина : 3,7 "(дијаметар) x 2,36" (висина) Мека и уд�

Непрекината електрична енергија за патувања на отворено ја олеснува вознемиреноста на батеријата Сигн

85% Најлон, 15% Спандекс Немојте Да Се Исушите ●Дебелите балетски хулахопки се еластични, не се лесни за де

Направено од најлон полимер и челик Клип со мала тежина со голема испуштање на влијанието...

Опсег на РАЗНОВИДНОСТ : Идеален За загревање сосови, сос, путер, млеко или топење чоколадо и други домашн

Големина на низата : М3; Име на производот : Спејдер на Hex Standoff Материјал : месинг; Тежина : 37g Содржина на па

Дизајн на голем капацитет, доволно капацитет за чување на сите видови апчиња, таблети, клипови, козметик

Изработено на висококвалитетни материјали за поголема издржливост Лесно е да го замените и да одговар�

100% poliviscose Прекрасни салфетки за чипка на чипка достапни во сина, жолта, роза и бела! Направено со 100% лесна

❤2 парчиња Постави : 1 тавче триверт од дијаметар од 9,45 инчи, 1 придружник со дијаметар од 7 инчи And Handcraded Pot

Совршен подарок доаѓа во прекрасна кутија за подароци за накит Убав подарок за Денот на мајката, годишн

Qualling Батерија пакет xuncn Деца Токи Токи батерија може да се полни Секој 1 начин радија доаѓа со Полнење Ли�

Нашите дрвени лажици се мазни, без сплитер, лесни и лесни за ракување Во споредба со металните лажици, на

Од Змеј Топката З, Гоку, како стилизиран ПОП винил Од Фанко! Стилизирани штандови за собирање високи 3, ин

10во1 Поврзување : Опремен со две 4 K HDMI пристаништа, 5 Gbps USBC порта, 5 Gbps USBпорта, две 480 Mbps USBпристаништа, USBC PDВ�

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 90 MB / s* додека се среќавате UHSI / UHS1 (ултра Голе�

Модел за дисплеј за колекционерски возрасни (на возраст од 14+ години) Целосно собрана W / реална опрема з�

【Мултифункционален организатор торбите со патент мрежи се совршени за организирање на мали работи за

Економичен и издржлив МОП : Оваа микрофибер прашина од прашина со 3 вида подложни за повторно користење �

Епоксидни лопатки за миксер : лопатката за мешање од 12 парчиња епоксид се изработени од издржлив матери�

1Белење на заби : ако ги купите овие, можете да ги избелите забите дома Лесно можат да го стават во уста, п�

☝ТВ ШТАНД ЗА ТВ 3270 ИНЧИ ТВдржачот за подот на тв одговара на повеќето 32 37 46 50 55 60 65 70инчни плазма лцд лед о

【Прецизна машинска обработка】 Нашите производи го поминаа прецизниот процес на многу експерти, фино п

Произведено на : ISO 7380 Спецификации и стандарди Дијаметар на рамената : M16 x Должина на рамото : 50мм...

Торба за прашка од платно, лесна, повеќенаменска и цврста Едноставен дизајн и лесен за носење...

100% полиестер Направени во САД и увезени Само миење на рацете Gauzy Type Blouses Ladies Button down Stretchy Long Sleeve Blouse Womens Long S

12 парчиња по пакет Вкупна должина од 35 стапки Сјајна, заштитна обвивка за издржливост...

Поставете го трендот : Покажете го вашиот сопствен уникатен стил со Mignyskins за вашиот портал на Фејсбук+! Н

Scroll