Свеж
Xucus мулти-конбинирана ретро-смола Бонд дијамантска мелење тркало со ренде 150-500-1000 12 инчи прилагодени абразивни алатки DZ-

Xucus мулти-конбинирана ретро-смола Бонд дијамантска мелење тркало со ренде 150-500-1000 12 инчи прилагодени абразивни

Достапност: Достапно.
DEN 0.33

Грит : 3 решетки 150 500 1000 Тркалото за мелење на дијаманти е најдобрите абразивни алатки за мелење тврда легура, керамика, оптички стакло, скапоцен камен и други камења, итн. Дијамантот е лесен за карбонизација на 700 C ~ 800 C, така што не е погоден за мелење челик кој содржи многу железен елемент. Тркало за мелење CBN. Грит : 3 решетки 150 500 1000. Тркалото за мелење на дијаманти е најдобрите абразивни алатки за мелење тврда легура, керамика, оптички стакло, скапоцен камен и други камења, итн. Дијамантот е лесен за карбонизација на 700 C ~ 800 C, така што не е погоден за мелење челик кој содржи многу железен елемент. Тркало за мелење CBN. Материјален дијамант (тркалото CBN е исто така достапно, оставете порака) Тело Алумина Бонд смола (може да остави порака за друга врска) Д дијаметар 300мм (12 инчи) H 127мм (Потребна е прилагодена дупка, оставете порака) Употреба за пакет за мелење на волфрам, тврда легура за мелење легура 1 парче/лот D300 T30 H127 X10 : Дијаметар 300мм дебелина 30мм, дупка 127мм, дијамант дел 10мм Порака за оставање за какво било основно знаење за мелење тркала типови на обврзници метални обврзници долга услужна смола за смола Добра завршница Резултат за завршување Електропланирана врска со висока прецизност, Висока витрифицирана обврзница Високати bond Less heat generation Brazed bond High efficiency Grains Types Super Abrasives Diamond CBN(cubic boron nitride) Bonded Abrasives(Conventional Abrasives) White aluminum oxide Pink aluminum oxide Brown aluminum oxide Single crystal aluminum oxide Microcrystal aluminum oxide Black silicon carbide Green silicon carbide SG grinding wheels Популарна големина на жито (помал број, построго) 60# 80# 100# груба 120# 150# 180# 200# средна груба 240# 280# 320# 400# 600# фино 800# 1000# 1500# 2000# 3000# завршна обработка Популарни кодови за облик 1 A1,3 A1,1 V1,4 A2,6 A2,12 A2,14 F1,1 EE1. Прилагодена форма Потребна е цртање Изберете дијамант или CBN тркало за мелење? Описи на тркалото за мелење на дијаманти : тркалото за мелење со дијаманти е најдобрите абразивни алатки за мелење тврда легура, керамика, оптички стакло, скапоцен камен и други камења, итн. В, така што не е погоден за мелење челик кој содржи многу железен елемент.

За производот

Купувачите избираат и

Еколошки Материјал : јога душекот Ана Каупер е направен со пријателски материјал ТПЕМатеријалот TPE нуди

Комплетите за сликање со дијаманти, има многу обоени дијаманти, 1 сликарско платно, 1 * дијамантско лепил�

Најнови amd Ryzen 3 3200u процесор (2 Јадра, 4 Теми, 4 M L3 Кеш), база фреквенција 26 GHz, макс турбо фреквенција до 3.5 GHz �

Судскиот репортер сними стаклени слики изгледот на збунетост измешан со возбуда додека го отвораат тој

Вашето купување ќе им помогне на жртвите од неодамнешните големи земјотреси во Турција, бидејќи ние дон

Одлично за држење вилушки,ножеви, лажици Долгиот дел може да складира чинии, салфетка, зачини...

【Материјал со висок квалитет】 Организаторот за складирање е изработен од пластичен, траен и долготрае

Осветлете ја ноќта со комплет за холографски ропства на Космо Сè што треба за господар и слуга...

✔ Одговара на 4,9 *1,7 "Дупка : Направете дупка од 4,9 *1,7" на површината на табелата или можете да ја користите

Компатибилен со мса во согласност со опремата со отворен код ЕЕПРОМ Компатибилен Со Cisco / Ubiquiti / DLink / Hu

✽ 【Висококвалитетни материјали】 Производот обезбедува вашата здрава дневна вода Воден пат без олово

ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Изработен Од Цврста Полиестерска Мрежа, Цврсто Држете Ги Пластичните Кеси Дизајно�

【Издржлив материјал】 Овој производ е изработен од цврста ПВЦ табла, која е безбедна и еколошка Бојата �

10 парчиња Пиезоелектричен Пиезо Керамички нафора Плоча Дија 15мм за сензор за звучници на звук со жица П�

Се користи за маскирање на лемење, создавање површини за ослободување за делови излечени на високи темп

облека mens costume vest and tees casual shirt ripped tshirt tunic printed tops boho tank top lab tops under 200 vest accessories men's life vest knot tunic top money shirt outdoor tee

ЕЗ РЕЗЕРВНИ РЕЗЕРВИ ГИ СНАБДУВА НАЈДОБРИТЕ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ЗА НАШИТЕ КЛИЕНТИ За Риџид 3 ДО 4.5 Галон Ваку�

Кастрите ја зголемуваат апсорпцијата на шок за да го ублажат вашиот товар и да обезбедат непречено возе

Минималистички и стилски : закачалките за облека со кукли се едноставни и стилски, не лесно оштетени и в�

Сонцето лице за позитивна енергија во куќата, исто така, во деловна област како продавница канцеларија �

[Нежно и еднообразно навлажнување] Мал Овлажнител Со УСБВентилаторсовршено дуо за победување на топлин

Ултратенок и свилен екран за заштита на екранот дизајниран специјално за мониторот за игри на Samsung 25 SHG50

Сет од 25 картички за места, дизајни за Божиќни теми се посоодветни за разни Божиќни забави 300g картички с�

Електричен адаптер за пила за реципроцитет Мултифункционална пила за реципроцитет на електрична вежб�

Производ : Инстант Камера за деца големина На Екранот : 24 " HD Екран Видео Пиксел : 1080p Фото пиксел : 24mp карак

Изолирани VDE лопати за безбедна работа на 1, 000 волти Мултикомпонентата Kraftform рачка за голема брзина на ра

Големина : 6,5 см х 6,2 см х 0,8 см (2,6 инчи х 2,4 инчи х 0,3 инчи) Класификација : Огледало Карактеристика : Тркале�

Ќе добиете 1 мал дифузер СО2 со 2 вшмукувачки чаши, 1 Цевка Во Форма На буквата У, 1 регулаторен вентил, 1 обр

Професионални сечила за гилотина и замена презентирајте го чистото директно сечење по печатената лини

Земете партал и шпатула од шише со спреј и темелно исчистете ја областа за нанесување, излупете го филмо

30 пакувања на преголеми џебови за суво бришење : 10 разновидни бои и 10x14 инчи совршени за повеќето станда�

★ Оваа фото рамка е изработена од метално високо транспарентно стакло предниот ид, монтирање и слободн�

Најлон Најлон поставата Нема затворање затворање Машинско Перење Повеќекратна Употреба Торба За Повеќ

€USB тип C интерфејс и Широка Компатибилност Q ФОРМУЛАМОД USB А ДО USB C тастатура кабел може да биде компатиб

Големина : 139 / 16 "x5 / 6" x1 / 12 " Направен од голема брзина челик (HSS) отпорност на абразија на острина, отпорна

Наменето за следење на нивото на течноста во базен, бунар, водена кула, резервоари, резервоари, итн [Упат�

Име на производот : Слајд Прекинувач; Модел : SS12 F55; Тип : Еден Пол Двојно Фрлање, 2 Позиција Количина на тер

Ограничување на Работното Оптоварување : 1000 фунти Тежина : 0,3 фунти Нашата мисија е едноставна : доставет

Спецификации : Полнач за лаптоп / адаптер / кабел ширум светот Користете го опсегот на напон на напон : 1

Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Тип : Регулатор на напон Број на модел : 0 Потекло : CN (потекло)...

❥ Материјал За Торба за ручек : 300д Оксфордска Ткаенина Материјалот е Сигурен ❥ Карактеристики На Торба

Применлив проектор и алтернативен број на дел од ламбата : PTD7700 (сингл на долг живот), PTDW7000 (сингл Long Life), PT

Секој клип за брадавици има прилагодливи завртки Можете да ја прилагодите затегнатоста на клипот на бр�

Тип на производ : Снабдување со услуги за храна Количина на пакет : 1 Димензии на пакетот : 8 Земја на потек

Масовно Пакување : Дојдете со 32 парчиња супер ценето пакување пластични штипки за облека поставени во 4 �

Scroll