Свеж
HeyiarBeit 2 PCS CBB61 Кондензатори 2UF 450V AC, 2-жица 36,5 x 16 x 29,5 mm метализирани полипропиленски филмови кондензатори за почеток на моторот на вентилаторот во таванот

HeyiarBeit 2 PCS CBB61 Кондензатори 2UF 450V AC, 2-жица 36,5 x 16 x 29,5 mm метализирани полипропиленски филмови кондензатори

Достапност: Достапно.
DEN 3.00

【Технички параметри】 - Модел : CBB61; Номинален напон : 450 V AC; Фреквенција : 50/60 Hz; Оценета капацитивност : 2 UF; Толеранција : ± 5%; Големина : 36 【Функција】 - Кондензаторот за извршување CBB61 го прави сечилото да работи и генерира ветер, кој може подобро да го започне моторот. 【Материјал 】 - Користено од метализиран полипропиленски филм и пластичната обвивка има дупки за монтирање за лесна инсталација и сигурни перформанси на изолација. 【Карактеристики】 - CBB61 Вклучување на кондензаторот има мала загуба, одлични електрични перформанси и долг животен век. 【Апликација】 - Се користи за замена на електролитички кондензатори на кондензатори , широко користени во навивачите, fansубителите на таванот, fansубителите на wallидовите, fansубителите на подот, аспираторите, навивачите на вентилацијата. Heyiarbeit 2 жици метализирани полипропиленски филмови Кондензатори Спецификации : Бренд : Heyiar Beit : CBB61 Должина : 36,5 mm/1,44 "Висина : 16мм/0,63" ширина : 29,5 mm/1.16 "Оценет напон : 450 V AC Фреквенција : 50/60 Hz Оценета капацитивност : 2uf Толеранција : ± 5% Материјал : Метализирана полипропилен филм Нето Тежина : 47 G боја : Опис на црниот производ : 1.CBB61 Работен капацитет е погоден за почеток и Работа на еднофазен мотор во системот за напојување со AC 50 Hz/60 Hz. Кондензаторот не е поделен на позитивни и негативни столбови и може да се поврзе по желба.Ако вентилаторот на таванот застанува или ја менува нејзината брзина, прво проверете го кондензаторот на вентилаторот CBB61 таванот. Кондензаторот може да биде изгорен или ослабен и треба да се замени со нов. Методот за замена на кондензаторот : прво отсечете го напојувањето за да избегнете електричен шок; Испуштете го стариот кондензатор и конечно инсталирајте го новиот кондензатор според оригиналниот метод на жици. Содржина на пакет : 2 парчиња X Кондензатор Забелешка : 1. Големината и тежината на производот се мерат рачно, ве молиме, дозволете мали грешки, благодарам за разбирањето. Ве молиме, обрнете внимание на големината на предметот пред да ја купите.

За производот

Купувачите избираат и

8 од 8 инчи, мешавина од памук / 50 / 50 памук / полиестер Слика отпечатена од едната страна; Јамка за виси Ват�

Состојба : Ново и оригинално Fit Model : Precsion 7750 M7750 FRU број : 0 FRNMW FRNMW Белешка : Ве молиме, проверете дали P / N или

Разновидно складирање на wallидови : Преработете го секој простор во вашата гаража со овие куки обложени �

Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Тип : ESP8266 TSOP IC чип ново Број на модел : AD7715 ANZ5 AD7715 AN AD7715 AD7715 AN5 AD7715 ANZ DIP16.

АКТИВНО ПОНИШТУВАЊЕ НА БУЧАВАТАac i Purifier создава неверојатно тивок под за бучава од вашите далноводи за �

Фината завршница на бојата е исправно Меките влакна лесно земаат боја Пенкало е пријатно за допир и има

Цена за : Секоја ставка : Самостојно враќање на животниот животен век за заклучување на приклучокот за п�

Подмачкувачот го одржува вашиот уништувач да работи на врвни перформанси со условување на секачите и п�

Големина : 6,5 см x 6,2 см x 0,8 см (2,6 инчи x 2,4 инчи x 0,3 инчи) Класификација : огледало Карактеристики : во облик н

Совет плоча изработена од карбид со агол од 120 ° Плакета отпорна на висока температура Бит за вежбање со

Сигурен и погоден за широк спектар на употреба Висока ефикасност на конверзија, едноставна работа за ре

20 КТ Долги стрипови BCW со капаци Рачки со двојна дебелина и дното Брилијантно бело висококвалитетно ст�

Контејнери за тесто за пица „услуга“ 12 литри стабилни, големина 60x40x7 (ч) cm, 23,6x15 Особено погодно за профе�

Име на производот : Леплив ролери; Материјал : Полипропилен филм Боја : бела; ширина на филмот : 15,2 см / 6 ''...

Full 1080p целосен HD сателитски приемник】 GT Media V8 Turbo е комбинација на сателитски декодер и дигитален приемн�

? [Антисјај] Заштитник на екранот во Boxwave компатибилен со Xiaomi 12 S Ultra Два (2) наградувани заштитници на екра�

Неисправен комплет за модели на хоби спакуван во плик со лесни упатства Идеално за возраст од 14 и повеќ�

Сосема нова кутија Вистински гумени гуми Детали за вистинска скала Има управувани тркала Детален ентер

★ Големина на случајот со молив : 20 ★ Материјал за торбички со моливи : кутијата со моливи е изработена о

Безбедно и издржлива : Маската за очи е изработена од медицинска оценка ПВЦ и мека кадифен ткаенина, отп�

Ви благодариме за вашата понуда Предметот ќе се испорачува во зависност од времето за ракување по приме

Цврста челична база : Овие челични бази ги прават столицата помалку подложни на оштетување и имаат подо�

【Солидни бамбус материјали】 Ние го користиме цврстиот бамбус за да го направиме бесплатниот решетка з

Лежишта со радијални топка Донесува челичен материјал со лежиште, кој не е лесно да се 'рѓа, висока цврст

8 од 8 инчи, мешавина од памук / 50 / 50 памук / полиестер Слика отпечатена од едната страна; Јамка за виси Ват�

Димензии приближно Рафинирано и убаво Висок квалитет Направено од висококвалитетен супер густ акрили

Замена на триаголна подлога за пескарење Работи со абразиви за пескарење на Festool 93мм Компатибилен со Festo

★ Стил : албум со фотолисја ★ Употреба : Генерален албум со фотографии ★ Тип : Тип на кабинет, количина н�

88% полиестер, 12% спандекс Дизајн : Влезете во модерното уметничко движење во ова лето спектакл на отпечат

Willе обезбеди максимална заштита Обезбедете ја вашата акција камера Доказ за шок и водоотпорен...

Идеално за професионални уметници и украсни занаетчии Дава изладена, временска завршна облога на проек

Целосен пар во боја на декоративни држачи за тенџере за да одговара на вашиот украсен кујнски декор Сек�

【Безбедносен материјал】 Сите во силиконот безбеден од телото , материјалот е мек и нема да му наштети

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Шампион Мојер Диебел произведува низа разно

Безбедно на подови од плочки и wallsидови, врати за туширање, кади и многу повеќе! Моќите преку ѓубриво од с

Држачот За Поводник со Една Кука е широк 4,25 инчи и висок 7 инчи Плочката е направена од тврда плоча и е мо�

2 "x 4" 100% везена лепенка Лиценциран од БСА Копче јамка и налепница за задниот дел од лепенката...

Внатрешните парчиња за внатрешно ладење на карбид имаат подобри перформанси за сечење, особено погодни

Scroll