Свеж
ЛАМСОН ПОЛНОЌ Фалсификувани 3-Компјутер Готви Нож Во Собата

ЛАМСОН ПОЛНОЌ Фалсификувани 3-Компјутер Готви Нож Во Собата

Достапност: Достапно.
DEN 3.00

Овој комплет од 3 парчиња вклучува : 3,5 Нож За Паринг, 5" Куленшлиф Сантоку и Нож За Готвач од 8 инчи Работ Куленшлиф (К), познат и како Грантон или Шуплив Раб, помага да се спречи лепењето на храната да се залепи на сечилото, создавајќи воздушни меури во шупливите жлебови помеѓу храната и сечилото. Г-10 рачка материјал. Г-10 првично беше развиен од Вестингхаус и ја докажа својата цврстина и издржливост во предизвикувачките апликации на електрични и механички уреди. Г-10 е изграден од силни и издржливи фиберглас слоеви и епоксидна смола и формирана под висока температура и притисок. Добиениот материјал е неверојатно силен, високо отпорен на температура, непропустлив на влага и кога е полиран има прекрасен длабок сјај. Неспоредлив квалитет. Сечилата се фалсификувани од најдобриот високо-јаглероден нерѓосувачки челик Од Солинген, Германија (одделение 4116) или комерцијалниот САД НА Ламсон 420ХЦ-лам. Издржлив дизајн. Нашите сечила се прецизно фалсификувани користејќи го традиционалниот метод на топла капка, или прецизно ласерско сечење и калено до совршена цврстина од 58 на скалата Роквел. Ова резултира со тврди, злобно остри сечила кои го задржуваат работ подолго и се високо отпорни на корозија и еластични. Супериорни перформанси. Целосните танг сечила со двојни или тројни занишани рачки обезбедуваат идеална рамнотежа и тежина. Заоблениот и вдлабнат потпора обезбедува беспрекорна транзиција од рачка до сечило, што резултира со удобна поддршка на палецот и прстите за подобра контрола и безбедност. Занаетчиство со потпис. Прецизно изработен во САД, секој од нашите ножеви е завршен до совршенство користејќи најсовремена технологија заедно со завршна обработка на рацете, како и комерцијални процеси на полирање и острење. Основан Во Масачусетс во 1837 година, Ламсон е горд што е најстариот производител на прибор за јадење во Соединетите држави. Нашето име е синоним За Американската уметност и со себе носи истакната историја—во 1869 година новоизбраниот Американски Претседател Улис С.Грант беше претставен 62-парче ламсон вечера во Белата Куќа. Парчиња од овој извонреден подарок остануваат во главниот град на нацијата изложени во Институцијата Смитсонијан. Денес, нашите талентирани занаетчии се уште рачно изработени секое парче во западен Масачусетс-широк избор на елегантно функционални производи, вклучувајќи ласерски и фалсификувани прибор за јадење, кујнски алатки и трговски алатки.

За производот

Купувачите избираат и

Тело : 188 не'рѓосувачки челик Тенџерето во форма на ЕТ има едноставен дизајн со едноставен плука Лесно е �

85%полиестер+15% спандекс Произведено во САД Или Увезено Материјалот на оваа крпа за плажа со качулка е 85% �

Ставката вклучува : 1 парчиња SGR10 Должина 68,5 инчи / 1740mm вграден ролери со двојна оска линеарна шина + 1pcs Sgb

Француски Голи Розова Омбре Балерина Долг Ковчег Сјаен претходно дизајниран целосен капак лажниот шај�

100% ПРИРОДНА ТЕРАПИЈА ЈА ЗАВРШУВА РАБОТАТА : Инспириран Од Виетнамски народен лек, мив пив ѓумбир нога вп

Солиден Силен пат 6 во Вртливиот Челичен Тркалце Без Прсти е дизајниран за тешки апликации со големо вли

ICexpertинвентар, основан во текот на 10 години, е професионален во електронски компоненти и производи за ин�

Доволен материјал, Подготвен за ткаење ви овозможува лесно ткаење Сите рачно изработени со капчиња, ќе �

★ Современа мултифункционална дрвена лебдечка полица, големина : 63 x 15 x 20cm (должина x висина x ширина) ★ Н�

Совршен систем за приготвување вклучува : чај сад*1 (5oz / 150ml), чинијач*1, капак*1 Одличен допир Чувствувајт�

Осигурете се дека Дедо Мраз ги наоѓа сите на вашата листа со или без оџак Секој метален клуч пристигнув�

Интегрирано монтирање за вашата акциона камера Цврст материјал отпорен на триење Водоотпорен преден џ�

`+ Уникатен Дизајн Чашата За Чај претставува чистота и чистота, безгранична и романтична Само чистите бо

Добри алатки за готвење тестенини Дрво готвење стапчиња за јадење Лесно за чистење Кинески стапчиња за

Материјал : Изработен од Дебелина од 1 / 8 инчи (3мм) спикален акрилен лим во боја на виножито, висок пренос

* ВЕНТИЛАТОР ЗА НАВЛАЖНУВАЊЕ : мал вентилатор за навлажнување на спреј вграден во резервоар за вода со г�

Вклучете 2 парчиња 54 "х 108" / 137*274см казино покер за еднократна употреба чаршав Класичен, гроздобер црвен�

Quequin Завеса Позадина : 1 PC 8 FT ШИРИНА ОД 8ft Висина Sequin Позадина со 4инчен џеб прачка на врвот за лесно виси П�

Големина : 1,3 / 8Х3, 7 / 8 ИНЧИ / Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : Прскање доволно пареа на по

Вклучени Компоненти : АСерија 6" Х 8" 350Вати 4Насочни Звучници Вклучени Компоненти : АСерија 6" Х 8" 350Вати 4На

Деталисо висококвалитетен патент, издржлив, оваа торба може да ве придружува долго време Лесен за Носењ

УЛТРА ЛЕСЕН! Тоа е само 60 килограми Со Литиумска батерија! Разновидната надворешна удобна мобилна машин

Дрво, Свила Овој вентилатор Е класичен стил Во Кинески стил, може да се користи како реквизити за снимањ�

①Висококвалитетна Акрилна Материја 4х6 држач за акрилни знаци изработен од кристално чиста акрилна таб

co2crea хард пренослив фото печатач замена на случај за патување За canon IVY мини фото печатач за паметни теле�

Производ 1 : 16 "х 9 Производ 1 : овој производ е многу издржлив Производ 1 : овој производ е произведен во Кин

Големина на конецот : 3мм; Должина На Завртката : 30мм (измерена со исклучок на висината на главата) Пакето�

【Што добивате стаклено шише од 200 парчиња】 со стопер со плута Големина : Долга околу 22мм, дијаметар од 15

СОВРШЕНО ВКЛОПУВАЊЕ : Одговара За dyson DC14 Сите Катови Dc14 Dc14 Drive DC14 DC14 НИЗОК Дострел DC14 Вкупно Чист Dc14 Компл

Ролна од 40 Сребрени Докази Недопрени Примери Сребрени докази Бродови Брзо и Бесплатно...

Континуиран ракав за спојување на менувачот Подобрена хардверска отпорност на корозија Нееднаков отво

Големина : 0,7 / 8Х2 ИНЧИ / Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : Прскање доволно пареа на површ�

Напреден Дизајн, Висока Преносливост 100% Сосема Нов Генерички Компатибилен Производ!(НеОЕМ) Над Заштита

ТАМБЛЕР од нерѓосувачки ЧЕЛИК : оваа кригла за патување од 14 мл е изработена од нерѓосувачки челик за из�

пластика Направете го чистењето и складирањето за одмор лесно како што може да биде со торба за складир�

Едноставен, но практичен шпорет на арома за воодушевување на вашите гости и семејството или украсување

Добар избор За СемејствоИзработен од Коска Со врвен квалитет Кина Порцелан, без олово и здрав Добро Кин�

Земја Како Што Е Означено *100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговар�

☀ ЗАВЕСА СО ДУПКИ ☀ завесите за дупчиња создаваат модерен стил за вашиот дом, лесен за инсталирање ? ЗАВ

Дома Гинко лисја куки креативни wallидни куки дневна соба спална соба за декорација на тремот, големини : �

Добијте Ги Предметите На Вашата Работна Маса Распоредени Во Пристоен Редослед со Овој Дрвен Мултифункц

Цврсти бои : 100% Памук; Хедер Греј : 90% Памук, 10% Полиестер; Сите Други Грејачи : 50% памук, 50% Полиестер Повлеч�

Scroll