Свеж
Терминал на бакар, долг сервисен животен бакарен прстен терминал, голем број за автомобили за домаќинства автомобили

Терминал на бакар, долг сервисен животен бакарен прстен терминал, голем број за автомобили за домаќинства автомобили

Достапност: Достапно.
DEN 518.40

Овој производ е погоден за апликации за инвертер, батерии и автомобилски производи Направено од бакарен материјал кој има силна спроводливост и има долг животен век. Овие приклучоци за прицврстување можат да бидат поврзани со електрични кабли, како што се кабли за батерии со стегање и лемење. Широко користени во уреди за домаќинства, автомобили, електрична индустрија, механичка опрема, кабинети за дистрибуција на електрична енергија, итн. Голем број, можат да ги задоволат вашите потреби за употреба и замена, многу практично. Овој производ е погоден за апликации за инвертер, батерии и автомобилски производи. Направено од бакарен материјал кој има силна спроводливост и има долг животен век. Овие приклучоци за прицврстување можат да бидат поврзани со електрични кабли, како што се кабли за батерии со стегање и лемење. Широко користени во уреди за домаќинства, автомобили, електрична индустрија, механичка опрема, кабинети за дистрибуција на електрична енергија, итн. Голем број, можат да ги задоволат вашите потреби за употреба и замена, многу практично. Овој производ е погоден за инвертер, батерии и автомобилски апликации. Направено од бакарен материјал кој има силна спроводливост и има долг сервисен живот3. Овие приклучоци за крим можат да бидат поврзани со електрични кабли, како што се кабли за батерии со стегање и лемење4. Широко користени во уреди за домаќинства, автомобили, електрична индустрија, механичка опрема, кабинети за дистрибуција на електрична енергија, итн . Голем број, можат да ги задоволат вашите потреби за употреба и замена, многу практично Спецификација : Тип на ставка : Терминал на бакарен прстен за лагер : Copper Model : SC6-8 USAGE : Овие затворени тубуларни бакарни приклучоци можат да бидат поврзани со кабли, како што се кабли за батерии, со крцкање и заварување. Функција : Многу погодна за инверторот, батеријата и автомобилските апликации. Широко користени во уреди за домаќинства, автомобили, електрична индустрија, механичка опрема, кабинети за дистрибуција на електрична енергија, итн.

За производот

Item Type:
Copper Ring Lug Terminal
Material:
Copper
Model:
SC6-8
Usage:
These enclosed tubular copper plugs can be connected to cables, such as battery cables, by crimping and welding.
Function:
Very suitable for inverter, battery and automotive applications. Widely used in household appliances, automobiles, electrical industry, mechanical equipment, power distribution cabinets, etc.
Package List:
50 x SC6-8 Terminal :

Купувачите избираат и

Прашокот може да се користи со гел масло и нормален лак за нокти Различни агенси за полирање ќе создадат

Име на производот : 35мм Фото негативен филм за водач на слајд Компатибилен со Canon Cano Scan 8000 F 8800 8800 F 9000 9000 F, 9

Обликот на главата обезбедува оптимизирано движење при затегнување на јазлите на челични мрежи за врем

DIY Diamond Art Kits е пријатно DIY што е лесно да се собере, што го прави одлично за деца / возрасни / почетници , Диј

Премиум салфетки за хартија : Пакет од 20 премија со 3хартиени салфетки Големина за коктел забави и пијал�

? 【Големина】 Комбинација : две парчиња, едно големи и една мала, дијаметар 18 см (709in), дијаметар 24 см (9,45in) �

Додадете трепет, искра и магија на вашата елка со сребрени starsвезди од дрвото од нашиот Божиќ Овој вртењ�

Длабочина На Видов Дупка : 13мм / 0,51"; Вкупна Големина : 70 х 40мм / 2,76 "х 1,57"(Л*Диа) Име на производ : Дупчалка �

Деликатни мали закачалки : Облека за кукли за кукли со висока класа, многу издржлив, едноставен и цврста

Доволна количина : ќе добиете 2 комплети стапчиња за замена на спин, вкупно 8 секција; Доста количина за д�

/ Комплети за прибор за јадење / Комплети за прибор за јадење / Копчиња за прибор за јадење : 1,10 сет на п

Големина : Големината на ретро wallидната слика вклучува две димензии 20x30cm (7,9''x118 ''); 30x40cm (11 Ова е хоризонта�

Кука за футрола за вежбање безжичен, кука за клип на ремен Организатор на алатка за рак на кука за вежбањ

300д Оксфорд И Пвц [Водоотпорен Материјал] : 300д ткаенина оксфорд со пвц за водоотпорен, внатрешноста на ко

Предмет Мулти машина за прислушување и асортиман на завртки за миење садови и машина за миење садови Ти

Се одликува со чувство што гласи „живеење, смеење, правење спомени“; Завршувањето со светло обоена бој�

Трајни и силни Нашето шише со вода од не'рѓосувачки челик од 20 унци е совршено за сите видови на активно�

Секоја мерки за декорации : 1 "x 8" Направено од траен самолепен винил Водоотпорен и отпорен на хемикалии...

✔ Пакуван вклучен : 1 x рутер бит ✔material : не'рѓосувачки челик, дијаметар на шанк : 1 / 2 " / 8mm ✔C2 карбид со мик�

Прозорец од поликарбонат; Црн алуминиумски покажувач; пластична кутија ЗА СТОМАЧНИ мускули, отпорна на

Сопственици на документи : Направени од високо квалитетни материјали, не е лесно да се оштетат алатки, н�

Влажно Суво Вац Канистер Правосмукалка Навој Црево Крајот За 25 Инчен Црево, Прилог Крајот Е 2 1 / 4 Инчен О�

Импеданса : 50 (издржлив во употреба) Ом; Тип на кабел : IPEX до (најновата технологија) IPEX Pigtail Cable со високи п�

Шишињата за вода се кул! Ова е шише со вода од не'рѓосувачки челик 20oz Со својата убава мазна површина и у�

Влез : 100 V240 V во светот Замена : Овој Адаптер Е Сосема Нов Заменски, А не Оригинален Преку Заштита На излез

Совршено се вклопува само со површинска книга / книга2 15inch Направено од издржлив 3М материјал...

Спецификации : Полнач за лаптоп / адаптер / кабел ширум светот Користете го опсегот на напон на напон : 1

✿ 【Лесно прилагодете ги потребите за ладење】 Нашиот повеќекратен функционален вентилатор е дизајнир�

Нежните и без прободување, добра сила на замор, висока еластичност Пролетните калеми се издржливи и фле�

✔Qty : 10pcs ✔ Вклучен напон : 4,528 V ✔ Output Напон : 0,820 V Turtion Тековна струја : Оценета струја 3А (макс) Frequestиркање �

3 слоеви на материјал 50 пакети маската е направена од 3 слоја на висококвалитетна неткаена ткаенина Удоб

Мало тело со голем капацитет Може да вметне 20 компјутери фотографии Ова е транспарентен мини албум со ф�

✽ 【Висококвалитетни материјали】 Производот обезбедува вашата здрава дневна вода Воден пат без олово

Дупчење порцелан / плочка / мермер / тула / камења / гранит / asonидарски / сите симули Препорачувајте за мате

Скала 1 / 24 Ниво на вештина 3 Италери П / Н 3868 Ниво на вештина 3 Italeri P / N 3868 Оваа приколка е специјално дизајн�

Преглед Подигнат Панел леплива Лента полиестер (б593) етикети се наменети за лепенка панел Преглед Етике�

Scroll