Свеж
MZB LATCH HOUCK Комплети за килими со таписерија комплети DIY капчиња од предиво килими за занаетчиски комплет за занаетчиски образец со боја со пред-печатена шема за боја

MZB LATCH HOUCK Комплети за килими со таписерија комплети DIY капчиња од предиво килими за занаетчиски комплет за

Достапност: Достапно.
DEN 2.33

Премиум материјал - Веб-мрежи е завиткано со густа мрежа за сендвич што не се лизга за издржливост Готовиот производ е мек, удобен и убав. Уживајте во занаетот - одвојте некое време од стресот на работата и секојдневниот живот со рачно изработен килим со лековити и релаксирачки ефекти. Секој комплет за 3 D везови е забавна активност - само јамка, кука и влечење, ќе биде одличен проект за дома за создавање и развивање на вашите вештини за занаетчиство! Димензии : 61x87 см (24х34 инчи). Карактеристични-за разлика од другите комплети за окови со бела позадина и тешко да се работи, овој сет на окови има шарена шема, шемата се печати на платното, ова е токму сетот за окови што ги барате, јасно можете да знаете каде и да сторите Боите на предиво одат. Бесконечни можности - Совршен за возрасни и деца кои сакаат занаетчиство. Може да ја искористи креативноста и концентрацијата на децата. (ПС : Ве молиме, не дозволувајте децата под 4 години да го носат комплетот) Можете да го користите на подови, wallsидови, софи и прозорци, па дури и да го користите како перница за седиште или килим за миленичиња. Задоволни по продажбата-ако имате какви било прашања во врска со нашите производи, ве молиме слободно испратете ни е-пошта, ние ќе ви дадеме задоволителен одговор во рок од 24 часа, среќен шопинг!. Опис на производот Подгответе занает за себе или како подарок за пријатели, семејство и најблиски. И почетниците можат брзо да го совладаат.* Можете да направите ваша сопствена перница, килим, тепих, таписерија, перница за софа и така натаму. * Готовиот производ може да се користи за домашен приказ, украс за домови, покривка на перници, покривка од перница за софа, и др.* Одличен подарок за семејството и пријателите. Забелешка : Поради разликите во компјутерските монитори, реалните бои може да варираат малку од оние прикажани.ПАНЦА Вклучен : 1 x комплет за куки за заклучување.

За производот

Купувачите избираат и

Комплет : Памук вез, нишка, сребрена метална нишка, 14 броење платно, игла, табела со акцент на боја и лесни

Три од еден вид коала мечки сметаат комплет за вкрстено бод од Хана Дејл од Wrendale Designs Овој преброен комп�

20 бои Теми : Волнена / акрилик Завршена големина : 40x30 см (15,75 "x 11,75") Рамка не е вклучена Ткаенина : Zweigard 14 Ct Fl

Спецификации : Сетот вклучува сликарство платно, вежба за смола, пенкало за вежбање, вежба за вежбање, це

Модел отпечатен на англиски и корејски Голема чиста решетка, табела во боја, повеќето дизајни содржат в�

Материјал : Нишка за везење со полиестерско влакно, со платно од кола за решетка, картичка во боја, везен�

Крст рамка круг : Откако ќе заврши проектот, украсете ги рабовите со, gems или такви материјали и користете

Класични украси Овој комплет за украси за апликации е совршен додаток на која било елка за сезоната на �

Модел отпечатен на англиски и корејски Голема чиста решетка, табела во боја, повеќето дизајни содржат в�

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

[Печатено платно] За разлика од другите комплети за куки за заклучување со бела позадина и тешко може да

Toge Висината на проектот за везови за везови се одликува со висококвалитетна водоотпорна најлонска ткае

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

Димензионална игла Везење, крстосница Art Silk Pack содржи 1 скејн секоја наведена нишка (8mts 6 жици), исто така,

Куќа за ресурси, шиење на печ за печ за везење Материјал : полиестер Големина : приближно Целосна должина

Количина 2 ролни (нишки од 900 метри во 1 ролна) Боја светло кафеава Дијаметар : 0,25 мм, тежина : 22 грам по рол

❤ [1 сет 5 парчиња] : Содржи сет на комплети за удари со дупки за DIY, три навои од не'рѓосувачки челик со раз�

Doggies M0123s броеше мерки за вкрстено бод Количина на бои : 10 Оваа шема на вкрстено бод специјално дизајниран

Комплетот ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, богатства на Мил Хил, перфорирана хартија на Мил Х�

✿ 【Големина на ткаенината и вкупната боја на бојата】 11те печатена ткаенина е изработена од египетска �

Применливи сцени Тип на декорација : Десктоп декорација Домашни додатоци Материјал : Свила ткаенина + ко

? Непречено полираната завршница исто така го прави удобен на допир и отпорен на влага Цврст и стабилен,

? Сет на вкрстени бод : 11ct е печатена крпа, 14ct е бела крпа Печатените ткаенини имаат прецизни претходно пе

【Широко применливо и лесен за употреба】 погоден за декорација на облека, декорација на торби, знаци на

Материјал : Нишка за везење со полиестерско влакно, со платно од кола за решетка, картичка во боја, везен�

24 бои на виножито од волнено предиво нашиот комплет за волна од игла обезбедува 23 живописни бои на волн�

платно со цртање на неа Стаклени мониста на Орнела Прекиоса (Република Чек) Упатства за монистра...

Занаетчиски материјали Занаетчиски материјали Diamond Dotz е феноменален нов занает кој е брз, лесен и забав�

Земја во сезона, лог кабина, есен 8,5 "x 11" преклопена леток Модел на вкрстено бод Земја во сезона, лог кабин

Како да се користи : Одделете го надворешниот и внатрешниот, завиткајте го внатрешниот слој со крпа за в�

【Тешкотија】 Лесно , Вез може да се изврши според цртежите 【Спецификација】 Завршена големина : 14.2x14,2 и

8,5 "x 11" Книга за модели 6 модели на дизајн на молард и вклучена азбука 8,5 "x 11" Книга за модели 6 модели на диз

14 Count преброени комплети за вкрстени бод, финале со големина IS45 Египетската памучна нишка, игли, графико�

【5 големини】 : Постојат 5 парчиња дрвени обрач за везови, вклучувајќи 4 „обрачи за везови, 5“ обрач за ве�

Вклучува прегледи на нишка за вкрстено бод, обрач за вез од 4 '' дрво, 14 брои бела Аида, игла за шиење и упат

Embroidery Kits : you will receive 6 pieces about 512 inches / 13 x 13 cm stamped cross stitch kits, 6 pieces needles, 6 pieces 2.8 inches / 7 cm embroidery hoops, 6 pieces key rings, a co

Узењето на везови се направи лесна станица за везови за везови Сите во 1 Hooper Pro XL (мали и големи тубуларни

Лесно за вез, со мастило што се мие Дизајн на везови Вклучува список на DMC Floss и едноставен за следење на у

Колекција D'ArtDiamond Везење / Печатен / ГЕМ комплет Комплет за лалиња од роса Произведено во Руската Федерац

Капчиња : Ова е совршен комплет за капчиња за почетници, бидејќи мини предивото на предиво се погодни за

Комплет од 6 мелници за тиква од тиква од тиква од тиква, шармантни украси (2020) : есенска тиква (MH162021), сонч�

[Целосно Equippde] : 1* крпа, 1* Акрилни предива пакет, 1* игла за удар, 1* прилагодлива рамка за вез Се што треба д�

Scroll