Свеж
ТВЛАР предиво 10g/20g/50g природно влакно волна предиво од игла за игла за ракување со ракави за волна, занаетчиски материјали за занаетчиски материјали

ТВЛАР предиво 10g/20g/50g природно влакно волна предиво од игла за игла за ракување со ракави за волна,

Достапност: Достапно.
DEN 3.33

★ разноврсна - идеален за пад на игла, влажно фелинг, вртење, ткаење, украси, правење кукли, правење сапун, топчиња за фен и друго Користете влажно или суво. ★ Висок квалитет и супер мека - се врти и чувствува (влажно чувство и игла) како сон. Најдобра волна што се залага за да одговараат на разни проекти. Ова висококвалитетно влакно ќе им помогне на вашите проекти да изгледаат поубави и професионални. ★ Лесен за употреба - Нашето предиво од предиво е изработено од волна од мека влакна. Волна се чувствува брзо и лесно да се вклучи во различни занаети или хоби, совршен избор за свои проекти за уметност и занаетчиство како правење ликови и сите наши уникатни пријатели на животни. ★ Совршено пакување - Изберете само боите што ги сакате! Една боја е во торба, многу лесно може да се собере бојата што ви е потребна, така што никогаш не треба да се грижите за нивната боја ќе биде хаос. ★ Одличен подарок - Запознајте го она што ви треба за DIY различни стилови за игли и влажно фелинг. Совршен накит, правење уметнички лилјаци, секој занает и идеален Божиќен подарок. Оваа волна е одлична за работа со деца и честопати се претпочита во училиштата. Боја : Мулти -бои Материјал : Волшебна тежина : 10g/20g/50gpackage : 1pcs 10g/20g/50g Волна влакна : 1. Додадете до различен монитор и светлосен ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку различна од бојата прикажана на сликите што се прикажани на сликите . Ви благодарам! 2. Ве молиме, дозволете 1-3мм мерење на отстапување заради рачно мерење.

За производот

Купувачите избираат и

Toge Висината на проектот за везови за везови се одликува со висококвалитетна водоотпорна најлонска ткае

Преброен комплет за шема на вкрстени бод #3 Ги вклучува сите предмети за завршување на работата Големина

Олабавете ја надворешната завртка, лежете го рамномерно обрачот, ставете ја крпата на обрачот, а потоа с

Сликарството со дијаманти на DIY може да доживее чувство на достигнување, да научи да го намали стресот, �

Комплет за везови за почетник Одлично за декор на расадник Комплет за везови за почетник Одлично за дек�

Вишиванка за човек, големина L Рачно изработена везена, постелнина 100% Направено во Украина...

Печатена ткаенина Комплет за везови Вашиот комплет содржи; Боја печатена дизајн и поддршка на калико, п�

Одличните занаети ви даваат можност да вршите работи заедно со вашите деца (околу 810 години или нагоре) С

Копчињата за машина за вез за шиење технологија се точни и силни Јасни ознаки на обрачите за лесна рефер

Капчиња : Ова е совршен комплет за капчиња за почетници, бидејќи мини предивото на предиво се погодни за

Прекрасна разноврсна нишка што дава посебен ефект и сјај совршен за игли и зашивање на сите стилови Дос�

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

Вметнување на капа / капа за машините за брат, овој вметнување на капачето го олеснува везењето на капач�

20 бои Теми : Волнена / акрилик Завршена големина : 40x30 см (15,75 "x 11,75") Рамка не е вклучена Ткаенина : Zweigard 14 Ct Fl

Она што го добивате ќе добиете 1 сетови Diamond DIY слики вклучуваат неопходни додатоци за додатоци (платно +

Применливи сцени Тип на декорација : Десктоп декорација Домашни додатоци Материјал : Свила ткаенина + ко

Честитка со соодветна важна шема на вкрстено бод Дизајнирано од Алма Лин Произведено I 1986...

【Подлога за основни комплети за алатки】 чиста волна подлога*1, фини игли*10, средна игла*10, густа игла*10, к

[Материјал] : штандот на обрачот изработен од висококвалитетно дрво, цврсто и издржлив со мазна површина

Рачно насликано големо моно платно : 52% памук, 48% полиестер 18 дупки / 10см Предиво : 100% акрилик (Исечени пак

Квалитетен материјал : Везење со теписи користи висококвалитетна нишка за везење полиестер, платно од м

【Пакетот вклучуваше】 ① stampamped везена ткаенина ②yarns ③embroidery choop 20*20cm ④ игла и игла пластична игла за шие�

Применливи сцени Тип на декорација : Десктоп декорација Домашни додатоци Материјал : Свила ткаенина + ко

Фантазија и магија Фантазија и магија Протерувачки Треси DIY Комплет за монистра Количина на мониста : 6082

1 Управување со вез за занаетчиство DIY бара дополнителни алатки за снимање, вклучително и моделирана крп

Вклучува прегледи на нишка за вкрстено бод, обрач за вез од 4 '' дрво, 14 брои бела Аида, игла за шиење и упат

Исклучителна и разнобојна цветна шема : 4 различни стилови на шема на везови ќе ви овозможат да доживее�

Изразете ја својата loveубов кон уметноста и занаетите со овие прекрасни комплети за вкрстени бод Дизајн

Виножито од психоделични ленти на овој фанки тигар носи светла пука на боја во секоја просторија Виножи

Комплет за порибување на вкрстени бод вклучува 100% памук #14 искра, крпа од Аида, 100% памучен вез, памучен ко

Scroll