Свеж
Пумпа за трансфер на дизел, DC 12V 3,8cm 12L/min не'рѓосувачки челик Електрична потопна пумпа за пумпа дизел вода керозин алатка за полнење гориво 8500r/m за дизел, керозин, вод?

Пумпа за трансфер на дизел, DC 12V 3,8cm 12L/min не'рѓосувачки челик Електрична потопна пумпа за пумпа дизел

Достапност: Достапно.
DEN 2.00

【Практична】 Оваа потопна пумпа е неопходна резервна алатка за испуштање на дизел масло за vesетва, големи земјоделски машини Одличен избор за вас. 【Сигурен】 Ставете дизел пумпа во дизел резервоари или буриња Кога дизел пумпата е работа, не е дозволена операција без оптоварување. Неговиот квалитет е загарантиран. 【Лесен за употреба】 Дното на пумпата треба да биде целосно потопено во течност и правилно поврзано со напојувањето. Не ви требаат комплицирани процедури што можете да ги користите. 【Апликација】 Течна пумпа може да се користи за испуштање на дизел, вода, керозин, исто така може да се користи во празнење на bilge и дренажа на базен. Исполнете ги вашите потреби. 【Забележете】 Оваа пумпа е строго забрането да се транспортира бензин, алкохол и други запаливи течности. Ве молиме, обрнете внимание на тоа. 【Практична】 Оваа потопна пумпа е неопходна резервна алатка за испуштање на дизел масло за vesетва, големи земјоделски машини. Одличен избор за вас. 【Сигурен】 Ставете дизел пумпа во дизел резервоари или буриња Кога дизел пумпата е работа, не е дозволена операција без оптоварување. Неговиот квалитет е загарантиран. 【Лесен за употреба】 Дното на пумпата треба да биде целосно потопено во течност и правилно поврзано со напојувањето. Не ви требаат комплицирани процедури што можете да ги користите. 【Апликација】 Течна пумпа може да се користи за испуштање на дизел, вода, керозин, исто така може да се користи во празнење на bilge и дренажа на базен. Исполнете ги вашите потреби. 【Забележете】 Оваа пумпа е строго забрането да се транспортира бензин, алкохол и други запаливи течности. Ве молиме, обрнете внимание на тоа. Како да се користи : 1. Пумпата за пумпа прво треба да земе добро само-подготвено црево за масло, а потоа пумпата целосно во чистото масло или вода. Пумпата, по употреба, треба да ја стави пумпата од маслото или водата. Дното на филтерот за пумпа за масло е со филтер од не'рѓосувачки челик, така што тој испумпува повеќе чисто. Крајниот филтер со навојна интерфејс, удобно расклопување, поправка, замена, за да се постигне целта на повторната употреба. Пумпа максимално излез на масло од 12 л/мин. Спецификации : Пумпани медиум : Дизел, вода, керозин Макс. Струја на оптоварување : 1,5А Брзина на трки со мотор : 8500 R/мин.

За производот

Купувачите избираат и

Отпорен на затнувањето на работното коло се справува со полуцврсти дијаметар до 3 / 8 "за употреба во дрен

Поминува 2инчни сферични цврсти материи На точка : 143 / 4инчи, исклучена точка : 5инчен Пумпи 214галони во ми�

Либерти SC18 B Sump Pit Cover Product_type : Plumbing_Fixture Тежина на пакетот на артикалот : 3,0 фунти Број на модел : SC18 B Либерт�

Предмет : Собјективна пумпа за отпадоци Тип на прекинувач : Вертичен Должина на кабелот : 9 ft Предмет : Соб

Работи со класични, SVP и M128 серии пумпи Вклучува 2 куќишта со цевки со брави Оригинален дел за замена на С�

[Широко користена] Оваа електрична пумпа за напојување е опремена со 6 различни млазници, се применува з�

Сакајте го она што го сакате, направете го она што го правите! Lifeивотот е свој, ве молиме облечете се и би�

Комплетот за вода за замена на пумпата ROP Shop за 1990 година Mercury Force 90 HP 906 A90 B доаѓа како што е прикажано на п�

Самочистење работното коло се справува со полусолиди до 1 / 8 "за употреба во апликации за пренесување на

Замена на ROP Shop Циркуларна пумпа за вода за 1975 година OMC 165 HP 990210 R2, 990218 R2, 990227 A sterndrive Спецификации Погледн�

Sunray SCS Assy Chrusy Chrushlabliable Motor потекнува од визијата на природната струја за нови видови на енергетска ефикас

Предмет : Поп Тип : Дабе добро потопено Број на жици : 2 Тип : Дабе добро потопено Број на жици : 2 Спецификац

Модел ESP33 M Продадени во секоја Продадени во секоја Прирачни и автоматски пумпи за отпадоци / ефлуенти, о�

Модел WS100 HM1220 Напон : 208 / 230 V Продадени во секоја Земја на потекло : Соединетите држави Модел WS100 HM1220...

Самостојна пумпа за тешка должност во затворен простор : Вејн 1 / 2 HP CDT50 пумпа е затворен простор за прост�

【Моќна пумпа за канализација】 Напон : 115 V / 60 Hz; Коњска моќ : 1 / 3 HP; Должина на кабелот за напојување : 10ft; М�

Компактен и лесен дизајн : пумпа дизајнирана со компактна и лесна големина, но може да се справи со дизел

1 Користете специјален материјал да направите водоотпорен заптивка, водоотпорна, изолација силна, со го

Конструиран од епоксиден обложен алуминиум Отстранува вода на 3450 gph на 0 'лифт Директен врзан плови прек�

Ефикасна : Потопната пумпа за вода има мотор за напојување од 1 / 3 HP кој може да испушти до 2450 литри вода н�

Широк спектар на апликации, погодни за компресори на воздухот, итн, Применливиот медиум е воздух Лесен з

Комплет за код за замена на пумпата за вода Rop Shop за Mercury 25 HP Maraton 0 B2384640 G044026 Outboard Спецификации Погледнете

Прекинувач за пумпа за пумпа за пиење HQRP® ; UL наведен; Оценета струја : 15А 125 V; 8а 250 V ; Универзалниот дизајн

Комплет за пумпа за вода за замена на ROP Shop за Mercury 225 HP Verado 0 P4093570 P520552, 0 T9800001 B517433 Спецификации Погледнете

Механички перформанси : Овој вентил е стабилна работа, ниска бучава и нема да ви донесе проблеми и одлич�

Комплет за вода за замена на ROP Shop за 2000 Mercury 25 HP 10253020 B, 1025302 WB, 1025302 WD, 1025311 WD Спецификации Погледнете на сли

✔item : Потоплива пумпа за отпадоци ✔ Вклучува : Float Open 2 Mechanical Switch ✔Voltage : 115 V ✔ Должина на код : 15 стапки...

Со грубо куќиште на пумпа за леано железо Продадени во секоја Со грубо куќиште на пумпа за леано железо �

ПРОИЗВОД 1 : Золелер отпаддругар 267 е тешка потопна канализација, ефлуент или пумпа за вода со вода со 1 / 2

Овој реновиран производ е тестиран и сертифициран за да изгледа и да работи како нов Процесот на ренови�

Погоден за дизел, свежа вода и солена вода Брз дизел трансфер без истурање Пренесување на вода, туш за па

Вертикалниот прекинувач за плови автоматски ја вклучува и исклучува пумпата во зависност од нивото на �

Золер 1860003 D186 Висок проток на глава 230 V 1,5 КС Автоматска пумпа за натопување на вода D186 Висок проток на гл�

Scroll