Свеж
Аексит 40а Номинални Прекинувачи Струја Мцб Мини Прекинувач Минијатурни Прекинувачи Помошен Прекинувач

Аексит 40а Номинални Прекинувачи Струја Мцб Мини Прекинувач Минијатурни Прекинувачи Помошен Прекинувач

Достапност: Достапно.
DEN 2.67

Име на производ : Минијатурен Прекинувач;Број На Модел : DZ47-63 C40;Номинален Капацитет На Кршење на Колото : 6000 A Номинална Струја : 40 A;Номинален Напон : AC230/400 V.Број На Столбови : 1;Вкупна Големина (Прибл. Материјал : Пластика, Електрични Компоненти;Боја : Како Што Е Прикажано На Сликата. Тежина : 94гр; Содржина На Пакетот : 1 х Минијатурен Прекинувач. Dz47-63 серија MCB (минијатурен прекинувач) се користат во системот за дистрибуција на осветлување или системот за дистрибуција на моторот за заштита на преоптоварување и краток спој во system.It има висок капацитет за кршење и може брзо да се сопне. Главно се користи во НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 50 Hz/60 Hz, производот се користи и за ретко вклучување и исклучување на електрична опрема и коло за осветлување во нормална состојба.Во согласност СО GB10963.

За производот

Купувачите избираат и

1 / 4 КС 1075 вртежи во минута „Мотор на вентилатор на директниот погон, постојан тип на мотор на кондензато

Тип : YCB6 H63, Спецификации : Номинална струја : 6 A / 10 A / 16 A / 20 A / 25 A / 32 A име На Производот : dc минијатурен преки

Кабел за повеќекратна употреба СЕ ЕН564 4ММ8ММ Кабел За Повеќекратна употреба СЕ ЕН564 4ММ8ММ Кабелот За Дод

#10 AGG Комерцијални Жици за Приклучоци, Прекинувачи и Други Оптоварувања Содржи # 10 Мерач Заглавени Бакар�

Далечински управувач затемнувачот доаѓа со далечински управувач за да ги прилагодите светлата без да �

Име на производот : Керамички осигурувач; Тип на осигурувач : Брзо дејство; Карактеристики : Низок капаци

Димензии на пакетот : 2,54 H x 0,2 L x 2,0 W (сантиметри) Земја На Потекло : Кина Тежина на пакетот : 0,1 фунти Тип на �

● Минијатурен Прекинувач, 40 А, 120В НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, 1 Столб, Приклучок Во Стил на Монтирање ® НАИЗМЕНИ�

Име На Производот : Држач За Осигурувачи;Модел Бр : HRC32;Номинален Напон На Врската Со Осигурувачи : AC 500 V...

●КВАЛИТЕТИзработен од тежок нерѓосувачки челик кој се спротивставува на корозијата и обезбедува цврс�

★ Ажуриран паметен мултиметар Повисока точност : Овој мултиметар е навистина автоматски и 10000 брои Нова

Максимална вредност на дисплејот : 6000 , ЛЦД приказ со задно осветлување за јасно читање Може да мери AC / D

500 ' Калем од 18 / 2 Термостат жица Отпорна на сончева светлина, Кафеава пвц јакна, полипропиленска изолаци�

Прекинувачи Поток на евалуација 163а.капацитет за проценка.0 Ka IEC60898 (0 Поток на евалуација 163а.капацитет за

Се однесува на колеџи, петрохемиски индустрии, медицина и институции за заштита на животната средина за

Стандардна големина : 4,5 инчи x 4,5 инчи (11,5 см x 11,5 см) за капакот на wallидната плоча со двојна банда Силен ма�

1 / 4 КС 840 вртежи во минута 1 / 4 КС 208 230 V 840 вртежи во минута Сосема нов OEM GE / Genteq ICP / Heil / Temp Star / Производител �

Име на производот : Аналоген волтметар; модел : 91 C4 Мерење на тековниот опсег : DC 050 V; Точност : Класа 2 Вкуп�

Термички прекинувач за преоптоварување на кола за прекинувач на кола 88 серија Термички прекинувач за п�

Лесни за употреба Конекторите за жица на рачката Dicio имаат дизајн на кориснички лесен, овозможувајќи ле

Производот е главен дел од 100 pk 3 / 4 Лесен за користење Производот е произведен во САД УВотпорни полиетил�

Овој држач за осигурувачи е дел од заштитата на опремата од кратки споеви и преоптоварување Уе : 380 Волти

Материјал за каиш : Полиестер / ПП / ПЕТ лента Ширина на каиш : Дебелина на каиш од 13,16,19мм : 0,51,2мм...

Материјал со висок квалитет : Прекинувачот и завртката за завртки за прицврстување се изработени од сил

Име На Производот : Минијатурен Прекинувач;Модел Бр : DZ4763 C16; Функција : Транспарентен Номинален Напон : Н�

Производ 1 : Мултиметарски мерки до 1000 V AC / DC напон, 10 A AC / DC струја и отпорност на 40mohms плус температура Про

Стандардни панели за сите кабинети, лавици за кабинети, релејни лавици и мали куќишта Невентилиран пане

√ Врска од крајот до крај, направете ги светлосните тела да се прошират, совршено решение за поврзување

Минијатурни прекинувачи на кола Минијатурни прекинувачи на кола : 1 Вклучено / Исклучено Switch2...

Гаранција за безбедност : Строгата контрола на квалитетот и обезбедувањето на квалитетот, високиот фак�

UL и CUL наведоа не металик флексибилен течен тесен спроводник со 2 бесплатни и 2 слободни аголни фитинзи Т�

1 Кабел, прирачник Кабел, прирачник Електрични прекинувачи 2 Откривање на дефекти на електричното коло 4

Висока прецизност обработка, стабилна и сигурна Применлив Модел : За Мидеа Електричен Вентилатор...

【Универзален дизајн】 Адаптерот за напојување компатибилен со Ring Video Voorbell, Ring Video Doorbell 2 и Ring Video Voorbell Pro И�

Големина на wallидната плоча : Големината на капакот на електричниот излез е 4,5 x 2,8 во, лесна замена на која

Завртка За Монтирање Тип На Рамка : Димензии НА ФИЛ : 4,5 Инчи Широк х 8 Инчи Висок х 3,16 Инч Длабока Тежина : 5

Цена За : Секој Рејтинг НА Напон VDC : 300 V Рејтинг НА Напон VAC : 600v Струја На Осигурувачи : 10a Удар Карактерист

Шест режими на работа со голема брзина : CC, CR, CV, CW, CC+CV, CR+CV Преку струја, над напон, над моќност, над загрева

Scroll