Свеж
SP13 Junction Connector IP68 водоотпорен авијациски конектор 3pin Femaleенски приклучок + кружен машки штекер φ13mm за надворешни билборди Тунел светла LED итн

SP13 Junction Connector IP68 водоотпорен авијациски конектор 3pin Femaleенски приклучок + кружен машки штекер φ13mm

Достапност: Достапно.
DEN 1.33

Connector Connector Connector Connector : Конектори за електрични кутии 2/3/4/5/6/7/9 игла со монтирање на панел за капа ✅② Екселентен материјал : Конекторот направен од PA66 и бакарен материјал, отпорност на висока температура и ниска температура, V -0 ретардант на пламен, работна температура : -28 ° C ~ 85 ° C, UL TUV SAA CE ROSH Сертифициран. Amazing Во водоотпорен ефект : Вграден гумен прстен и прицврстување на орев, IP68 водоотпорен / влага-доказ / доказ за прашина / анти-УВ, може да се користи во вода, но не повеќе од 2м. - Лесно е да се инсталира : мала големина, светлина во тежина, разумно дизајнирана, приклучок и игра. Забелешка : Кога ќе завршите, проверете дали сите ореви се тесни. Grouse опсег на конектор : Конекторите за кутии за спојување се погодни за поврзување на градинарски и надворешни екрани на билборд, тунелни светла, светла за патишта, подводни светла, улични светла, итн. Тоа е безбедна алатка за DIY. Може да се користи за поправка и проширување на кабли за напојување. Име на производот : приклучок за приклучок за конектор за водоотпорен конектор со модел на капаче : SP13 2pin Отпорност на контакт MΩ : φ1.6 × 3 Ниво на водоотпорно ниво : IP68 Оценета струја / напон : 13 A / 400 V издржлива напон : AC 1500 V Панел на панел Дијаметар на низата на панелот : 13мм Шел : Термопластичен најлон66 Материјал за контакт : Месинг со златна боја : Сина, црна спојка Тип : Циклус на парење на навој : > 500 пати Температурен опсег : -28 ~+85 ℃ Карактеристики : Во суровата околина може да обезбеди безбедна и сигурна врска. Конекторот SP13 е идеален за секоја опрема за водоотпорни, затворени / надворешни апликации, како што се електрични алатки или уреди на отворено, медицински уред, комуникации, морска опрема, под опрема за вода, осветлување на отворено, LED панели на отворено, систем за соларна енергија, безбедносни камери на отворено, безбедносни камери , Трансформатор, контролна кутија, машини и опрема, машини за пакување, за податоци и моќност. Она што го добивате 2 x кабелски приклучок со машки иглички 2 x водоотпорни / испуштени капачиња широко користени на различни машини, опрема, комуникации, осветлување, возови, маринци, итн.

За производот

Купувачите избираат и

SL800 Панел Навртки Комплет; Тип Под Храна Навртки; Тековната Рејтинг 800 Засилувач; Жица Големина (3) 3 / 0 AGG д�

Комплетен Amperage LED светлосен сигнал за квалитет на индустриски квалитет кој дава визуелен индикација за

Име на производот : Прекинувач; Модел : TJC45 C40 Количина на столбови : 1 Пол;Номинална Струја : 40А...

Функции : Се користи за заштита на капацитетите за дистрибуција на електрична енергија од оштетување на

Мотор на кондензатор OEM Rheem / Ruud Мотор / отворено кондензатор Најчесто се наоѓаат во разни единици за ре

Продолжен кабел за поврзување на контролорите на бесконечност на AC со уредите за вентилатори и светлин�

2 Пол, 40 Засилувач Тип НЦ за употреба Во Федералните пацифички центри за оптоварување Тенка серија, бара

Име На Производот : Осигурувачи Од Стаклени Цевки;Количина : 30 Карактеристики : Брз Удар(Ѓ) Низок Капацит�

20 A / 20 A прекинувач на колото Прекинувач на електрично коло 20 A / 20 A прекинувач на колото Прекинувач на еле

Овие Спд се сместени во куќиште за да ги заштитат од услови како вода, корозивна супстанција Овие Спд се

Ви благодариме за вашата понуда Предметот ќе се испорачува во зависност од времето за ракување по приме

Овој пронаоѓач на прекинувачи може брзо и прецизно да го лоцира точниот прекинувач во панел што одговар

Извор на осветлување : LED Боја на ламби : RRed YYellow GGreen BBlue WWhite Напон : 20 V500 V Природа на снабдувањето : AC...

●3 НАСОЧЕН ПАМЕТЕН ПРЕКИНУВАЧ за ЗАТЕМНУВАЊЕ q ги Заменува традиционалните 3насочни прекинувачи кои на�

Бусман ЛПСРК150сп Двоен Елемент Со Низок Врв Решенијата од серијата бусман се во согласност со главните �

Кабел на Приклучоци Станици Со Копчиња Приврзок или Висечки Кутии Опсег на кабел со целосен дијаметар...

Цена за : Секој елемент : Брзина на единечен осигурувач : Брзо дејство на телото на телото : ставка од фибе

Пакетот вклучува : 4 x конектори за електрични канали Секој конектор е опремен со мијалник за запечатува�

Големинакабелот на адаптерот е долг 3 стапки, вистинската должина за да ви ја олесни работата со жици! Ти

Име на производот : клип на алигатор на батерија; Материјал : пластика, метал Напон : 220 V; боја : црвен, црн,

Ге BoltOn Thqb за табли со AQ 10,000 AIC @ 240 Волт BoltOn Thqb за табли со AQ 10,000 AIC @ 240 Волт Прекинувачите на колото GE THQB се н�

Земја На Производство : КИНА; Материјал : Јаглерод, Метал Нето Тежина : 17гр; Содржина На Пакетот : 20 Пара х �

Брзина( ВРТЕЖИ во МИНУТА) : 10 вртежи во минута, Напон(V) : 12 V Потекло : CN(Потекло) Сертификација : CCC...

Комплет Од 1 Црвени И 1 Црни Изолирани Терминали Се Користи За Поврзување На 2 Или Повеќе Жици...

ПАНЕЛТРОНИКА ПРЕКИНУВАЧ 25 ЗАСИЛУВАЧИ ЕДЕН ПОЛ АРАМКА МАГНЕТНИ "А" Рамка Магнетни Прекинувачи 25 Засилув

Канал Намалување На Черупка, Навој 1 1 / 4" Х 1 / 2" ЧЕЛИК Материјал : Челик Канал Намалување На Черупка, Навој

Ротисери Мотор : Мотор Напон : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 100127 V; Фреквенција : 50 / 60 Hz; Брзина : 25~3 R / Min, Моќност : 4 W; Н

⚡ 【Контрола на глас】 Паметните приклучоци работат со Alexa Google Home Само треба да користите едноставни гов

Wallидна плоча без завртки со дизајн безбеден за деца од нашата елита серија; го заменува секој електриче�

Одличен производ : Високо отпорен, издржлив и совршено флексибилен, дизајниран да настапува во екстремн

Scroll