Свеж
PNGKNYOCN MIDI продолжено кабел DIN 6 PIN Машко до женски аудио адаптер приклучок за приклучок за дигитални аудио уреди

PNGKNYOCN MIDI продолжено кабел DIN 6 PIN Машко до женски аудио адаптер приклучок за приклучок за дигитални

Достапност: Достапно.
DEN 0.67

Кабелот DIN конектор најчесто се користи за дигитална опрема или видео сигнали Тие често се користат со повеќепроводливи кабли со најмалку еден проводник по игла на конекторот. Тип на конектор : DIN 6 PIN MALE до DIN 6 Pinен женски конектор, должината на кабелот е околу 0,5м. Бакарни линии без кислород во комбинација со двојно заштитување овозможуваат максимален квалитет на аудио; намалување на искривување и загуба на сигналот; Го минимизира загубата на поврат, така што музиката и звучните ефекти се секогаш јасни, драматични, детални со одличен квалитет на сигналот. Приклучоците со никел можат да постигнат ефикасен пренос на сигнал, додека цврсти куќишта за конектори и обликувани конектори со олеснување на вирусот за да обезбедат висококвалитетни врски помеѓу поврзаните уреди. Кабелот DIN конектор најчесто се користи за MIDI аудио опрема, како што се синтети, тастатури, секвенци, компјутери, генератори на тон, машини за тапани, процесори за ефекти, итн. Кабелот DIN конектор најчесто се користи за дигитална опрема или видео сигнали. Тие често се користат со повеќепроводливи кабли со најмалку еден проводник по игла на конекторот. Тип на конектор : DIN 6 PIN MALE до DIN 6 Pinен женски конектор, должината на кабелот е околу 0,5м. Бакарни линии без кислород во комбинација со двојно заштитување овозможуваат максимален квалитет на аудио; намалување на искривување и загуба на сигналот; Го минимизира загубата на поврат, така што музиката и звучните ефекти се секогаш јасни, драматични, детални со одличен квалитет на сигналот. Приклучоците со никел можат да постигнат ефикасен пренос на сигнал, додека цврсти куќишта за конектори и обликувани конектори со олеснување на вирусот за да обезбедат висококвалитетни врски помеѓу поврзаните уреди. Кабелот DIN конектор најчесто се користи за миди аудио опрема, како што се синтети, тастатури, секвенци, компјутери, генератори на тон, машини за тапани, процесори за ефекти, итн. Име на кабел : MIDI 6-пински машки до женски кабел. Конектор А : ДИН 6-пински машки конектор; Конектор Б : DIN 6-пински женски конектор. Должина на кабелот : Околу 0,5 метри/1,5 стапки. Материјал : Надворешно покритие на ПВЦ; приклучок со никел. Приклучоците со никел можат да постигнат ефикасен пренос на сигнал, додека обликуваните конектори можат да го намалат вирусот и издржливоста.

За производот

Купувачите избираат и

Информациите подолу се само по пакет Snapin CAT5 E конектор компатибилен со сите wallидни плочи и куќишта Quick Port

Боја : S60 W Број на модел : За Lenovo S60 S60T S60W Оригинална нова 100% гаранција за Lenovo S60 S60T S60W гласен звучен звучник

Име на производот : Заменски звучник на звучникот Фитнес : За Nokia 6101 Материјал : пластика, легура и електр�

Широка компатибилност : Аудио кабелот има добра компатибилност со различна аудио опрема и може да се ко�

✪ Повлечен пролетен дизајн : Спиралниот Aux кабел е затегнување на спиралното олово може да се намотува д

Спецификации : Аудио влез со пет канали, аудио излез на каналот (5 на 1 надвор) Исто така, може да се корист�

[3,5мм продолжено аудио кабел] : MOSWAG 3,5 mm Проширете го Aux кабелот Подајте го растојанието на аудио преносот.

Име на производот : звучник на магнет; моќност : 10 W Отпорност : 4 ом; тип : надворешен магнетски Големина : 75

Позлатено злато : Златните приклучоци обезбедуваат мазни, врски без корозија секој пат Приклучоците TRS (

Содржина на пакетот : 1 единечна wallидна плоча со модули и 2 завртки Големина : 86 * 86 mm (3,39 * 3,39 in), боја : бела, �

Кабелот е изработен од бакарна жица без кислород, која има добра отпорност на топлина и отпорност на кор

Контрола на стерео звучникот на 2 или 4 канали, овозможете конвенционален засилувач или стерео приемник

дизајниран да ја поддржи дистрибуцијата на глас, податоци и други потреби за комуникација, тој работен

1 Фреквенција на работа VHF / UHF Прилагодливо ниво на излез, прилагодливо ниво на аудио и видео излез Изле�

Име на производот : звучник на магнет; моќност : 2 W Отпорност : 8 ом; тип : надворешен магнетски Облик : квад�

【Димензија】 Надворешен дијаметар : 115 mm / 4,49 "; надворешен дијаметар на меурчиња : 100 mm / 3,9"; Внатрешен дија

✅HD Дигитални аудио формати како што се LPCM 71 CH, Dolby True HD, Dolby Digital Plи DTSHD Master Audio функција на матрицата на IRпа�

Disino 3,5 mm до 1 / 4 TRS стерео кабел, овој кабел има два машки конектори, може да комуницира во двете насоки, ауд

Кабел од 1 / 4 до 3,5 мм : Овој кабел за разделување 1 / 4 "до 3,5 мм е дизајниран да ги поврзе вашиот паметен теле

Врска со алатка, само вклучете еден кабел во предниот дел и еден во задниот дел на секој приклучок Вклуч�

Микрофон за стерео DNX773 S DNX573 S DDX9703 S DDX6703 S DMX7704 S Микрофон за стерео DNX773 S DNX573 S DDX9703 S DDX6703 S DMX7704 S Микрофон за с

Црна Ракување со електрична енергија 100 вати по канал Приемник / засилувач за заштити за заштита на коло

Делови за замена за додаток за совршен поправка на паметни телефони Сите делови за замена ќе бидат тест�

Материјал : пластика Тип на ставка : Шел Број на модел : FY150 Интелигентен личен асистент : Асистент на Google..

Земја на (трајно во употреба) производство : Кина; Материјал : гума Нето тежина : безгрешна 61g; Содржина на

Име на производот : Говорник на магнет; моќност : 5 W; Отпорност : 8 ом Тип : Внатрешен магнет; форма : правоаг

1 компјутери New Care 4 K HDMI Splitter 1 во 3 надвор со 3,9 ft HDMI кабел + 1 компјутер 4 K HDMI менувач со далечински поддржув�

Switch HDMI Switch 5 порта】 4 K@60 Hz HDMI прекинувач 5 порта овозможува да се поврзат сите пет извори на HDMI со еден HD TV /

【Параметри】 Оценета моќ : 3 W; Отпорност : 4 ом; Дијаметар : 52мм / 205 "; Хајт : 25мм / 0,98"; Облик : круг 【Уникатен �

Звучен карактер со висок верност со одговор на широка фреквенција од 45 Hz 20 k Hz Широка покриеност со 100 ст�

【Двонасочен HDMI прекинувач】 Солидна конструкција на алуминиумски легури, овој траен HDMI двонасочен спл�

Име на производот : Говорник на магнет; моќност : 1 W; Отпорност : 8 ом Тип : Внатрешен магнет; форма : овална;

Scroll