Свеж
За Nissan Frontier/Xterra Fan Clutch 2005 06 07 2008 | Тешка термичка | 7.01 во. Дијаметар

За Nissan Frontier/Xterra Fan Clutch 2005 06 07 2008 | Тешка термичка | 7.01 во. Дијаметар

Достапност: Достапно.
DEN 0.33

Точно одговара на OEM# : и Parts Link# : Ги исполнува или ги надминува стандардите за усогласеност Dot & SAE. Дијаметар со тешки точки на термичкиот вентилатор. Фабрички запечатени - сосема ново во кутија. Граница 05-08 спојка на вентилаторот. Точно одговара на OEM# : и Parts Link# : . Ги исполнува или ги надминува стандардите за усогласеност Dot & SAE. Дијаметар со тешки точки на термичкиот вентилатор. Фабрички запечатени - сосема ново во кутија. Граница 05-08 спојка на вентилаторот. Компатибилен со следниве возила : Компатибилен со : 2005-2008 Компатибилен со Nissan | Frontier, LE, 6 CYL 4.0 L2005-2008 Компатибилен со Nissan | Frontier, SE, 6 CYL 4.0 L2005-2008 Компатибилен со Nissan | Frontier, компатибилен со Nismo Off-Road, 6 CYL 4.0 L2005-2008 Компатибилен со Nissan | Pathfinder, LE, 6 CYL 4.0 L2005-2008 Компатибилен со Nissan | Pathfinder, SE, 6 CYL 4.0 L2005-2008 компатибилен со Nissan | Pathfinder, SE Off-Road, 6 CYL 4.0 L2005 Компатибилен со Nissan | Pathfinder, XE, 6 CYL 4.0 L2005-2008 Компатибилен со Nissan | Xterra, SE, 6 CYL 4.0 L2005-2008 Компатибилен со Nissan | Xterra, S, 6 Cyl 4.0 L2005-2008 компатибилен со Nissan | Xterra , Off-Road, 6 CYL 4.0 L2006-2008 Компатибилен со Nissan | Pathfinder, S, 6 CYL 4.0 L2006-2008 Компатибилен со Nissan | Xterra, X, 6 Cyl 4.0 LProduct Info : Дел : Clutchdesign : Tehew-Duty Therma Rotation : Counter Clock Sight : (Обратна) Дијаметар : 7. Број на дел од дијаметарот на делот : 130-0197Дадиционални инфо : граница 05-08 вентилатор спојници за замена на задниот дел : Точно вклопување на производителот на оригинална опрема (ОЕМ) Делум на нашите предмети се ДОТ и САЕ сертифицирани Излегувања и гаранции : 30-дневно задоволство за задоволство Последно : Оваа ставка е конструирана со високо квалитетен материјал и ригорозно тестирана за да се обезбеди структурна јачина и интегритет, потврдете го OEM # или Parts Link # одговара на вашиот тековен дел точно пред купувањето, во спротивно, предметот може да не одговара. За да се обезбеди безбедна испорака, забележете дека потписот може да биде потребен за нарачки од 200 $+.

За производот

Купувачите избираат и

20092013 Верса L4 16 L природно аспириран 20072012 Верса L4 1.8 L природно аспириран CF10545, CF3295, CAF1852 P, CAF2093, PC5877, C25877, 24829, F

【Уникатен дизајн】 Симпатични работи за патки носат со кул очила за сонце и златен ланец што е исклучит�

100% Сосема Нов, Вклучувајќи инсталирајте комплети, Исто како што покажа сликата, Резервни директни пумпи

Примарна примена : EPE 2 Земја на потекло : Соединетите држави Дуралитските средства за чистење на воздухо

Дизајн отпорен на магла! Во согласност со SAE J1810 Достапни се изборни веѓи или квадратни рамки (видете дод�

Заштитете делови и компоненти, како насликани површини и пластични делови, од оштетување на зрачна топл

ЦПУ машини за алуминиумски филтер за масло Направено од алуминиум A7009T6 со прекрасна анодизирана завршн�

【Функција】 Овој филтер за картерот е дизајниран со висококвалитетни материјали, отпорен на топлина, о�

Електрична пумпа за замена на ROP Shop со филтер за гориво за 2011 година Yamaha 175 HP Outboard VZ175 TLR Спецификации Погл

【Квалитет на фабриката】 : Дополнителен животен век, до 50% подолг живот Обезбедете тивко и чисто бришење

Директна замена Ова сечилото на вентилаторот за ладење на моторот се вклопува и функционира како што е

БРЗА И ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : Едноставно прицврстете го топчестиот спој на возилото со обезбеден дел специ

Прецизната измислица гарантира совршено вклопување Држи супер маст за тивка работа Полиуретански комп

Супер висок квалитет како оригинални клипови за држачи Тие се изработени од висококвалитетен најлон ко

Состојба : Нова Директна оем замена ЗА АКЦИИ ОЕМ ПУМПИ кои се погрешни 1 x Електрична Пумпа 1 x Најлон Цеди�

Директна замена Овој резервоар за ладење на моторот одговара на вклопувањето и функцијата на оригинал�

Гордо произведен во САД Медиуми : Микроглас Строга контрола на квалитетот за супериорен производ...

Филтер за гориво MannFilter WK 42 / 2 / димензии (mm) : H = 108; D = 50; C = 44 / Премиум филтер со оригинален квалитет Филтри з

Гордо произведен во САД Медиуми : 304 SS Wire Строга контрола на квалитетот за супериорен производ Произведе

Замена на Yamaha / Компатибилен : Нашиот стартер е компатибилен со броевите на моделот Yamaha F75 LA 20132018, F75 TLR 200520

100% балансиран бунар може да се инсталира директно Ќе биде со сите како што покажуваат нашите компјутери

Сигурна замена за оригинална опрема Обезбедува сигурна врска со линијата за гориво Антисифонски венти�

2 Прекинувач за пронг 2 Прекинувач за пронг EMPI 982058B Господар цилиндер 2 Прекинувач за светло на сопирачка�

Директна замена Овој резервоар за ладење на моторот одговара на вклопувањето и функцијата на оригинал�

Замена на директен елемент за докажани 200 IV (2020на) Помалку потрошувачка на моторно масло во споредба со п

Ги исполнува или надминува спецификациите на OEM ФОРМАТА ФОРМА И ФОРМАТ И ФУНКЦИЈА Ги исполнува или надм�

Одлично за : Дневни, улични перформанси Замена на комплетот за сопирачки за сопирачките на ситевоеден : �

✅ Сè што ви треба на едно место 180 парчиња комплет за асортиман на автомобили, стандардни / редовни 90 ко�

Function 【Функција】 : Секачот за филтрирање на маслото за да се сврти неколку пати да го исечете стариот фи�

【Директна замена】 : Кога моторот се врти со голема брзина под големо оптоварување, топлината генериран

Scroll