Свеж
APDTY 154448 Собрание за куќиште за ладење термостат

APDTY 154448 Собрание за куќиште за ладење термостат

Достапност: Достапно.
DEN 3684.32

Сосема со новиот мотор за ладење на течноста за ладење термостат Предниот дел на колекторот за внесување - за пластично склопување на куќиштето на термостат, видете : APDTY -154601. Вклучува; 1 метално куќиште на термостат; 1 сензор; 2 стеги; 1 црево. Погледнете ја табелата за компатибилност за да ја проверите вашата специфична година на возилото, направете, 1 метално куќиште на термостат; 1 сензор; 2 стеги; 1 црево. Погледнете ја табелата за компатибилност за да ја проверите вашата специфична година на возилото, направете, 1 метално куќиште на термостат; 1 сензор; 2 стеги; 1 црево за пластично склопување на куќиштето на термостат Види : APDTY-154601 Компатибилен со 1997-2001 Ford Explorer (метално куќиште; W/Thread-in ECT сензор) компатибилен со Sport Ford Explorer од 2001 година (метално куќиште; /Сензор за стилот на конец во стил) Компатибилен со 2001 Ford Explorer Sport Trac (метално куќиште; до 7/23/00; W/Thread-in ECT сензор) Компатибилен со Ford Ranger во 2001 година (метално куќиште; W/Thread-in Style ЕКТ сензор) Компатибилен со планинар од 1998-2001 Меркур (метално куќиште; W/Thread-in ECT сензор) Види ја графиконот за компатибилност за да ја проверите вашата специфична година на возилото, Make, & Model го заменува YU3 Z8 A586 AA, YU3 Z-8 A586-AA.

За производот

Купувачите избираат и

Натпревари на ОЕ форма, вклопување и функција Направено со употреба на високо квалитетни филтерски мат�

Дебелина [mm] : 1,0 Квалитетен производ Овој дел одговара на следниве модели : VW Golf Hatchback 1.6 (1974 1985) 55 KW VW Golf MK II

Залозите на Бендикс се во можност да ги издржат континуираните побарувања за загревање и олабавување н�

Земја на потекло : Соединетите држави Должината на пакетот е 13,5 сантиметри Висината на пакетот е 21,8 сант

Прилагодените компоненти се дизајнирани да работат заедно за супериорна моќ на сопирање на вашиот днев

Фитмент : ве Молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе работи на вашето вози

Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото Кли

Поддржана од ограничената гаранција за замена на животната цел на Кантри Поддржана од ограничената гар

Одговара : Специфични модели Проверете ја табелата за вклопување и описот на производот за точни инфор�

Комплет за инсталација за 1995 2008 година Ford Explorer, Ford Ranger & Mazda Брзо и лесно се инсталира 1995 2008 година Компле

Компатибилен со Cub Cadet, Denso, Honda и многу други Ве молиме, проверете го вашиот број на OEM дел од вашата ориги�

Гордо произведен во САД Медиуми : Микроглас Строга контрола на квалитетот за супериорен производ Произ�

Формула за ниска прашина керамички влошки за сопирачките дизајнирани да ги одржуваат тие тркала чисти �

Зголемен живот на моторот Зголемен живот на моторот Проширени интервали на одвод Заштедува пари за про�

【Број на замена на делот】 xu5z9030ja, FC961 Пред да нарачате, ве молиме потврдете дали додатоците се погодни за

Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото Кли

Крст референца : Baldwin H9097; Donaldson P566227; NAPA D98 A10 GAV Примарни апликации : Fluitek PO310813 S71; Hydac 1272991; HYDAC 11808 D12 BN; Паркер 9

Cadillac Escalade 20022006 Chevy Avalanche 1500 20022006 Chevy Silverado 1500 2500 19992006 Chevy Silverado 1500 2500 3500 Classic 2007 Chevy Silverado 3500 20012006...

Состојба : Нова Директна оем замена ЗА АКЦИИ ОЕМ ПУМПИ кои се погрешни Дијаметар На Телото на Пумпата : 30�

Оригинален фабрички дел од ОЕМ во оригинално пакување на мало Загарантирана е квалитетот на OEM и директ�

[Дел Број на филтер за воздух на моторот] 13367308 Собрание за чистење на воздухот 39033512 [Филтер за воздух на м

Современото сино LEDосветлување преку бирање обезбедува јасна видливост за време на ноќната употреба 12 �

Заменете го бројот на дел : 53030450, 53030657, 53030657 AB, 53030657 AC, 53009735, 2171680, 53030657, AC68, 2 H1091, 21821, AC305, 17119277, 217204 Вметнува з�

Издржливите надворешни прекривки помагаат да се заштити и да се заштити од тешки услови, вибрации, абра�

Кабелот за менувачи со долги перформанси од 5 стапки може да се користи во повеќето смени за Б & М, изград�

[Подготовка на возилото] : Компатибилен со Ford Mustang 20192019 V8 50 L (со OE FR3 Z9601 B; перформанси), компатибилен со Mustan

Компонентите се дизајнирани да се справат со стресот на влечење, влечење, планинско возење и подигнати �

Дизајниран за исполнување или надминување на перформансите На О Позлата со цинк нуди сребрена завршниц

Примарна апликација : Долга животна верзија на P181055 Тест за ефикасност STD : ISO 5011 Земја на потекло : Соедин�

FITS : 198401 Jeep Cherokee Заден лист за поправка на задните лисја 198490 Jeep Wagoneer заден лист за поправка на пролетни ле

Модели за вклопување возила Ова шише за прелевање на резервоарот за обнова на течноста за ладење на рад

Одговара : Специфични МоделиПроверете Ја Табелата За Монтирање и Описот на Производот За Точни Информа�

Одговара На Фолксваген Џета 5 МКВ 4ВД 0509 Независно прилагодување на сите 4 агли Резервоар за воздух од 5 л�

Автоматскопалпал, најдобриот автоматски пал Гаранција за квалитет на палпаледна година Секогаш обезбе

Суштински комплет за одржување на моторот Хонда и Клон : Овој пролет комплет за враќање на гаснењето на �

Тип на производ : Филтер за гориво Количина на пакет : 1 Димензии на пакетот : 0,22 "(L) x 5,78" (W) x 0 Земја на потек

Гордо произведен во САД Медиуми : 304 SS Wire Строга контрола на квалитетот за супериорен производ...

100% Сосема Нов, Вклучувајќи инсталирајте комплети, Исто како што покажа сликата, Резервни директни пумпи

Регулатор на прозорецот за товар WWS502543404 Земја на потекло : САД Модел : WWS502543404 Бренд : Freight Liner Регулатор н�

★ Овој филтер за замена на воздухот е погоден за Yamaha MT07 689 20142016 Она што го гледате на сликата е токму она �

Функција : 100% сосема нови и соодветни Изработено од висококвалитетен најлон материјал, антипирс и анти

Примарна примена : Мек мотори Содржина на комплет : P551029 (1) F / W SEP SpinOn T&D Содржина на комплетот : p552231 (1) lube ке

(ОЕ бр) : 53041140 AB активирач на вентилот за гаснење Ве молиме контактирајте не ако имате какви било прашања

Scroll