Свеж
Допрете за формирање на конец, 3/8 -16, кобалт

Допрете за формирање на конец, 3/8 -16, кобалт

Достапност: Достапно.
DEN 1281.60

Категорија : машинска обработка - навој Категорија : машинска обработка - навој. Формирање на конец, големина на конец 3/8 in.-16, UNC, целосна должина 2 15/16 in, кобалт, калај, десна рака, должина на конец 3/4 во, 75 проценти на вежба за вежбање на конец 11/32 во, ограничување на конецот H6.

За производот

Купувачите избираат и

Хсс Материјал Изработен Од челик со голема брзина со титаниумска обвивка, оваа чешма е отпорна на абење

Продолжението за вежбање Чак е погодно за машински алати со голема брзина на вретено со затегнување на M

Допрете за формирање на конец, нож на дното 1024 Големина на завртката за шраф на допрете Граници на мелењ�

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

Име на производот : Крајна Мелница;Материјал : ХСС Боја : Сива;Сечење Р : 5мм / 0,2" Длабочина на сечење : 15мм /

Серија МИЦУБИШИ Вметнување За Дупчење Од Карбид Од Карбид Од Индексиран Тип За Општа Употреба, Дијамета

Тип : Мелници за крај на носот на топката Број на модел : R0 Материјал : карбид; Облога : Тијаин Дијаметар : 1,

Пилот дијаметар големина за прецизност одговара со машина Отстранливи / заменливи копчиња за возење ка�

Вие ги купувате Pictured Tapssold by M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации и / или етикетирање : Состојба : Вести

Корокут 3 12 Мм Квадратни Стебло Надворешна ОбработкаАлатки За Стебло Надворешна ОбработкаАлатки За Сте

Индустриски ДупчалкиКористете го јаглеродниот челик хиах, термички обработенригидносте HRC48°50°.Грубос�

САМОСТОЈНИ Материјали : Обработка на Дрво Тип : Пресврт Вежба Малку должина : 1,5 мм до 10 мм Материјал : Чел�

1 Дијаметар на Шанк : Прибл 3,175мм (1 / 8 ") Должина на сечилото : приближно 17 / 20мм отпорност на јачина и абење3

11 / 16 " 28 HSS Unified Thrage Thrage Thread Thread Thread Train To Train во една од нула до целосна нишка Сликите на производот се само

Топката носот крајот стил ОдделениеЦ2 микро жито Тип на централно сечење Карбидната крајна мелница има

? Дијаметар на низата (Д) : Умре 3 / 4 '', умираат 3 / 414nps (НПС : Национална нишка за цевки специјално) ? Апликаци�

【Материјал】HSS (челик со голема брзина); точност : H2; Големина на низата : 1032 【Висок квалитет】 челични че�

Овој погруб за општа намена е дизајниран за отстранување на метал со високо производство во широк спект

Разменлив систем за глава за поголема флексибилност и подобра продуктивност плус пониски трошоци за ал

Груба крајна мелница за груби парчиња Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтни

Висока прецизност, мазно сечење, специјална отпорност на влијание и добра отпорност на абење Материјал

Финале за општа намена 2 флејта, дијаметар на сечење 11 / 16 ", должина на сечење 1 TICN со голема брзина...

【Големина】 Дијаметар на сечење : 7мм, теренот : 0,5мм, насока на сечење : десна рака 【Функција】 Директен д

Корокут П 625 " квадратни стебло надворешна обработкастебло алатки Надворешна обработкаалатки за стебло

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

Глави за сечење, 570 Алатки за вртење, стандард Држачи, алатки за вртење за позитивни инсерти помалку или �

Напреден дизајн : Битовите за вежбање во носорог за метал имаат иновативен дизајн со 3 флејти кои обезбе�

За Противтежа повеќето материјали Толеранција на дијаметар на алатката : + Толеранција На Дијаметар На �

Вкупна Должина : 56мм / 22"; Дијаметар на дупката за дупчење : 6мм / 0 Дијаметар на сечење : 2,5 мм / 0,1"; Флејти : 4

Точка : 8мм Шанк рутер бит Материјал : 45# челик Совет на карбид : YG6 X Функција : Дупче за завртки...

Дома на спирала со дното на спиралата може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намали навоите Ов

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Коротхед 266 здодевни барови Вртење Алатки, стандард Држачи, Алатки За Вртење За Навој И (Жлебови) Влошки..

Вие ја купувате сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, спецификациите на ohioproduct и / или етикетирањето : Состојба : ко�

Основен дијаметар : 25,8 mm / 102 инчи, горниот дијаметар : 32 mm / 1,26 инчи, висина : 15,3 mm / 0,6 инчи Супериорни нај

Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Издржлив и долг работен век Висока цврстина, носете висока

Scroll