Свеж
Bassett SA-42 Цилиндричен цврст карбид бур, неоткриен финиш, двоен исечен, обичен крај, 1/8 shank, 3/32 дијаметар на главата, 7/16 Должина на главата

Bassett SA-42 Цилиндричен цврст карбид бур, неоткриен финиш, двоен исечен, обичен крај, 1/8 shank, 3/32

Достапност: Достапно.
DEN 1.00

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се повеќе кршливи и мора да се користат со ригидни системи за продажба на алатки Неципираните алатки се карактеризираат со основната подлога без дополнителен третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации. Тркалезните шини овозможуваат употреба со широк спектар на системи за управување со алатки. Двоен стил има редови на сечење на заби во две пресечни насоки за брзо отстранување на материјалот и посилна завршница. Применливо за челик, леано железо, материјали за легури со hi-temp и не'рѓосувачки челик. Направено во САД. Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се повеќе кршливи и мора да се користат со ригидни системи за продажба на алатки. Неципираните алатки се карактеризираат со основната подлога без дополнителен третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации. Тркалезните шини овозможуваат употреба со широк спектар на системи за управување со алатки. Двоен стил има редови на сечење на заби во две пресечни насоки за брзо отстранување на материјалот и посилна завршница. Применливо за челик, леано железо, материјали за легури со hi-temp и не'рѓосувачки челик. Направено во САД. Двојно сечење, шема на заби со општа намена, дава подобра контрола од стандардниот пресек во мелењето на офенд. Ги минимизира лизгачите додека произведува подобра завршница. Може да се користи со побавни меленици за брзина од стандардниот пресек.

За производот

Купувачите избираат и

2 флејта долг вратот крајот мелница Произведено во САД Мицубиши Материјали САД корпорација произведува

YG1, високо квалитетни алатки за сечење Високи перформанси YG1 е со седиште во Јужна Кореја Димензии на пак

КУПУВАТЕ МНОГУ АЛАТКИ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕ

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

ВИДИЈА 5903678 Слоттинг Мелници М16 Серија Вметнете 9,52 Мм Големина, 9,6720 Мм Најсовремена, Ал2 О3 Карбид MM Дијам

Овие мелници со конец со директно флејта имаат светла завршница што обезбедува мазна, полирана површин�

Широка примена : Совршен И за струг од дрво и за обработка на метал, како што е струг со здодевна опашка о�

ЈА КУПУВАТЕ СЛАВИНАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

【Материјал】 Тапа од цевката е изработена од челик со голема брзина со голема цврстина, добра отпорност

Наменето за сечење на нишки за нишки специфични за никулци Полирано поделено лице за подобрено задржув�

Крајните мелници за грубост имаат рабови за сечење што кршат чипови кои го отстрануваат материјалот за

Карбид Врв Сечење ПилиСтандард Заб ЧеликАрбор Дупка : 11 / 4 " Дијаметар : 5Ширина На Лицето : 7 / 32 Број На За�

Вие го купувате држачот на Picture Tool Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ Етикетирање : Сост

Овозможува цврстина за отпорност на абење Материјал за подлога HSSE Овозможува цврстина за отпорност на �

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

Спирална флејта во радиусот на носот Погоден за високо ефикасен процес на копирање и сечење на радиусот

●Големина и Должина : 4,41 " / 112мм, Глава На Конец : 0,98 " / 25мм, Квадратна Глава : 11,2 мм х 11,2 мм( Л*В), Дијаметар Н

Допрете точност : 2Б; вкупна должина : 72мм / 2 Големина на дупчалка : дијаметар на работ : 5,1 мм / 0,201"; вкупн�

Спиралните точки се нарекуваат и славини со завртки, погодни за обработка на навои низ дупки и навои со �

Дијаметар на сечење : 24мм, теренот : 0,5мм, насока на сечење : десна рака, Класа на точност : H2 Материјал : Про

Директно агол радиус, центар сече Мелење Алатки Цврст Карбид, стандард Солидна Карбид Крајот мелници Зе

Компактен HPT 1,000 psi Бедем Млазницата Комплетот Вклучува млазница од 2 парчиња (Кт Стил) 0,086 "х 0,5", Големина �

Голема брзина крадат Кео Мелење секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење секачи...

Погоден за сечење стврднати и високолегирани челици, леење челик, леење студ, податливо леано железо, Цр

Препорачано за егзотични материјали Дополнителни заби за фини завршувања Долг живот на алатка...

КУПУВАТЕ МНОГУ АЛАТКИ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕ

Голема брзина крадат Кео Мелење секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење секачи Ние ги користи

Наменето за обработка на општа намена Централно сечење Профил на топката Опција за обложување на алтин

Стегачот што се прилагодува на висината дозволува употреба на дополнителни чипбрејкери Универзален си

Дизајниран за генерирање квадратни жлебови во лицето на делот Полирано поделено лице за подобрено задр

Дизајниран за генерирање жлебови на прстенот за задржување во дупки Полирано поделено лице за подобре�

Дизајниран за генерирање квадратни жлебови во лицето на делот Полирано поделено лице за подобрено задр

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

Индустриски битови за вежба / метали и повеќенаменски битови за вежба Индустриски битови за вежба / ме

Scroll