Свеж
КЕНАМЕТАЛ 6 О. Д. ЛИЦЕ Мил 160Б12РП90СП12С3ВУФП 2 Пилот 12 Џебови СФХ 6.0-МБ3537АН1

КЕНАМЕТАЛ 6 О. Д. ЛИЦЕ Мил 160Б12РП90СП12С3ВУФП 2 Пилот 12 Џебови СФХ 6.0-МБ3537АН1

Достапност: Достапно.
DEN 1588.80

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : КОРИСТЕН ДИЈАМЕТАР И ЕТИКЕТИРАЊЕ НА СЕЧЕЊЕ : 6"160 B12 RP90 SP12 C3 WUFPILOT / ARBOR ДИЈАМЕТАР И ШИРИНА НА КЛУЧОТ : 2" ПИЛОТ ПИЛОТ ДИЈАМЕТАР3/4 ШИРИНА НА КЛУЧОТ НА КЛУЧОТ ПРОИЗВОДИТЕЛ / БРЕНД : KENNAMETALTHANK ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШИОТ БИЗНИС!ЛОКАЦИЈА : WB13-4-2-1.

За производот

Купувачите избираат и

Вежба за должина на чикаголатбер, општа намена, серија : 120, #38 вежбажица, 0,1015 во вежбадецимални инчи, 45 / 8 �

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Придобивки од семејството на овој производ : патентираниот систем за позиционирање на вметнување обезб

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

Придобивки од семејството на овој производ : Безбеден и сигурен процес на сечење Високи стапки на пенет�

【Големина】 Должина : 2,34 " / 60мм, глава на конец : 0,87" / 22mm, квадратна глава : 50mm (L*W), дијаметар на шанк : 6,2мм, т

Тип : Мелници за крај на носот на топката Број на модел : R0 Материјал : карбид; Облога : Тијаин Дијаметар : 1,

Име на производот : Права Дупка Дупка Крајот Мелница; Дизајн : 3 Флејта Материјал : ХССал;Боја : Сива Дијам�

Карбид совети за побрзо сечење Сечење со еден премин, не е потребна пилот дупка Прстенестиот дел ја извр

●Големина и Должина : 5,12 " / 130мм, Глава На Конец : 1,77 " / 45мм, Квадратна Глава : 14,0 мм х 14,0 мм( Л*В), Дијаметар Н

Спирала на десната рака, пошироки флејти 135 Степен точка агол Изработен од 8 проценти кобалт и челик со г�

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Создава контрамијалник од 90 степени што прифаќа прицврстувач со рамна глава, така што седи рамно со пов�

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

Димензии на пакетот : 2,0 H x 7,0 L x 4,0 W (инчи) Тежина на пакетот : 1,01 фунти Земја на Потекло : Обединетото Кралс�

Нашиот дел # ТЕЦ229411 CAT50 3 / 4" Дијаметар x 1.44 " Крајот Држач Мелница.44" Должина На Гејџ Високопрецизен отвор (�

Материјал : има предности на висока цврстина, отпорност на абење, добра цврстина и отпорност на корозија

Погоден за машина за гравирање на ЦПУСитно за сечење на акрилик, ПВЦ, тврдо дрво и фиберборд со средна гу

Општа намена Дополнителни заби за подобрена завршница Одлично за тенки wallидни делови, прекинати намалу

Drincoshow 1pc метричка лева рака умира m27x2 mm умира алатки за навој m27 mm x 2,0 mm на теренот за навојување алатки за

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки Полирано поделено лице за подобрено задржување �

Машинските славини се предлагаат да се користат со колекции од чешма со заштита од преоптоварување Кор�

Овој минијатурен грејач на цевки е добра алатка за бришење или заоблување цевки Изработени од квалитет�

Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои Челик со го�

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

4 дизајн на флејта за создавање пофини завршетоци и поголема стапка на отстранување на метал^високи Пер�

Вие ја купувате сликата на десната страна на допрете Додвор од M&J Алатинг ДОО, ОХИОПРОДУКТ СПЕЦИФИКАЦИИ

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 4,13 " / 105мм Дебелина : 0,91" / 23мм 【Карактеристики】 �

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

Металниот подлога во прав нуди супериорни перформанси што се приближуваат кон онаа на цврсти алатки за

✅ Директен флејта рака Допрете, 7 / 8 "14, приклучок, 4 флејти, unf ✅ Chamfer Tap : Plug ✅ Број на флејти : 4...

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

Серија Секо Фидмакс, Тип На Поврзување Директно Стебло, Максимален Дијаметар На Точка На Вежба (мм) 10,00, М

Точка : Карбид Крајот Мелница Одделение : Високи Перформанси Број на листа : VG441 Тип : Променлива Геометри

Дизајниран за техники на глодање со голема брзина (трохоидално мелење, мелење Кора и Оптимизирано грубо

Една сеопфатна платформа Високо разноврсна вежба со различни геометрии и достапни оценки Платформата T

Придобивки од семејството на овој производ : нови концепти за геометрија специфични за материјали бази�

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

1 Дијаметар на Шанк : Прибл 3,175мм (1 / 8 ") Должина на сечилото : приближно 17 / 20мм отпорност на јачина и абење3

Остро сечење најсоодветен облик на флејта за сечење алуминиумска легура, итн Овие алатки се направени о

Scroll