Свеж
Меиџи Техно ФЛ150/10, Прстенеста Рака Флексибилна 36 Светлосен Водич

Меиџи Техно ФЛ150/10, Прстенеста Рака Флексибилна 36 Светлосен Водич

Достапност: Достапно.
DEN 1.33

Цена за Пакување од 2 парчиња Прстенеста Рака флексибилна 36" Светлосен Водич Прстенест светлосен водич, (36 "флексибилен) 60мм (2,36") дијаметар прстен отвор, 9,5 мм (0,373") влакна пакет. (За употреба со микроскопи од серијата ЕМ и series).

За производот

Купувачите избираат и

Дизајн со висока јачина 140° Неутрална Точка Ефикасно во абразивни средини со кратки прашкасти чипови...

Битови за вежбање на топење издржлив и долг животен век Висока цврстина, носат висока температура...

Општа намена финишер 2 Флејта, дијаметар на сечење 1 / 16 "ч, должина на сечење 0,0938" Произведено во САД...

Адаптивна Ставка, Вртење Алатки Системи, стандард Адаптери За Системи За Алатки Адаптивна Ставка, Вртењ

Хеликс од 45 степени обезбедува ефикасно дејство на сечење и евакуација на чипови потребни за машинско а

Подлога со голема брзина на челик Краток комори од обете страни на Die за да го проширите животот на алатк

●Параметри●Велдон Шенк : 3 / 4 " Диа На Намалување : 9 / 16", 5 / 8".13 / 16", 15 / 16"и 11 / 16"?Длабочина на сечење : 1 " Додат

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна ТочкаДиректно Грип Теми Во преку дупки.Целосно Земјата Хсс Згол�

6 Флејта Шалтери Кео 6флејта линија на шалтери се придружници на нашата единствена флејта контра и наша�

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

Оптимизираниот дизајн на спиралнофлут овозможува да се навојат длабоки слепи дупки Понудете ги предно�

Вие ја купувате Picture DTapsold by M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Новоматеријал со големина

Светла обвивка BS 1127 : 1950 Die Standard Материјал : челик со голема брзина Земја на потекло : Шведска...

Точка : Карбид Крајот Мелница Одделение : Високи Перформанси Број на листа : VG436 Тип : Променлива Геометри

Вие ја купувате сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, спецификациите на охиопродукцијата и / или обележувањето : С�

Ширина 0118 инчи CF Отсечени Парична Казна Храна Левата Рака Сече 5° Одделение GC1125 За сите материјали^Вметн

Вметнете геометрија за лесно сечење за ниски сили на сечење и за да избегнете отклонување и вибрации Ма�

Придобивки од семејството на овој производ : Лесна промена на алатката за намалено време на застој Едно�

Создава контрамијалник од 100 степени што прифаќа занитвам, така што седи рамно со површината Три флејти

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

ТЕРМИЧКИ ОБРАБОТЕН ЦВРСТ КАРБИД ИГ8 МАТЕРИЈАЛ : Усвои термички обработен цврст карбид ИГ8 материјал, раб

Сечење глави, 570, ТР Вртење Алатки, стандард Носители, Вртење Алатки Позитивни ИнсертиКонцепт...

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 3,54 " / 90мм Дебелина : 1,42" / 36мм 【Карактеристики】 О

Индустриски битови за вежба / метали и повеќенаменски битови за вежба Индустриски битови за вежба / ме

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

Општа намена финишер 2 Флејта, дијаметар на сечење 1 / 16", должина на сечење 0,0938" Произведено во САД Кливле�

Тркалезни топчести глави Избрани големини на главата Одлично за работа со керамика, камен, стакло, плоч�

Малите стебла за секачи со поголем дијаметар, користејќи влошки од 8 мм (0,315 инчи), овозможуваат овие да с�

Придобивки од семејството на овој производ : обработка без вибрации Брзо поставување и за алатката и за

Многу погодно за сечење на женски нишки во увезени автомобили, мотоцикли и машини Направено од јаглерод

Вметнете Компатибилност (Периферна) SCGX 120408 Вметнете КОМПАТИБИЛНОСТ SPGX 1504C1 Максимална Длабочина На Вежб

ГО КУПУВАТЕ ИМАТЕЛОТ НА СЛИКАТАВЕ МОЛИМЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ТРЕТАТА СЛИКА ВНИМАТЕЛНО.ПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТК�

Истегнување : 0,002 мм Материјал : Воздухопловна алу Леано леано железо 4000 вртежи во минута...

Метричката лева рака умира Материјал : челик со висока јаглерод Ако има нешто што треба или умира што ви

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТА ДЕСНА РАЧНО ИЗМЕНЕТА СПИРАЛНА ТОЧКА ДОПРЕТЕПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕ

Централното сечење им овозможува на овие крајни мелници да дупчат во делот за почеток на слот Високи Пе�

Тип : крајна мелница; Материјал : Цврст карбид Дијаметар на Шанк : 3,175мм Дијаметар на сечење на работ : 1,0 /

Допрете свинско железо суво масло; Алуминиум керозин; не'рѓосувачки челик мешан керозин; тврда пласти�

4 флејта заострен топката носот крајот мелница за ребро мелење Лесен за употреба Произведено во САД...

Scroll