Свеж
Carbide Burr 1/4 Shank, SC -5 Tunften Double Cut Rotary Die Glinder Bits - Сечење на закопчиња за Милвоки, Довалт и Макита Додатоци за мелница за мелница - Додатоци за метална резба од дрво и тврдо с?

Carbide Burr 1/4 Shank, SC -5 Tunften Double Cut Rotary Die Glinder Bits - Сечење на закопчиња за Милвоки, Довалт и

Достапност: Достапно.
DEN 478.24

✔ [Premium Burrs дизајнирани во Велика Британија] без разлика дали вашата работа подразбира прецизна метална работа, инженерство, правење алатки, заварување, дебагирање, правење накит или уживате во разни DIY уметности и занаети или хоби, како што се скулптурирање, Taitatools carbide Rotary Burrrs се точно што се токму она што се токму она што се токму што Потребни ви се за премиум резултати! ✔ [Материјал со врвен квалитет] Нашите додатоци за ротациони алатки се направени со врвен карбид во волфрам челик, високо издржлив материјал кој е загарантиран да го издржи тестот на времето. Со двојно исечен агол на забите што спречува чипување, оваа датотека за мелење на карбид од волфрам е супериорна во однос на сите челични бурли со голема брзина. ✔ [Тешко војни за воени] Нашиот ротационен секач вклучува сè што ви треба за сечење, обликување, мелење, полирање и отстранување на остри рабови, компатибилно со железни и не-ферозни метали, дрво, пластика, па дури и камен. ? [Професионални резултати]? За разлика од слични производи на пазарот, овие парчиња мелница за умирање обезбедуваат побрзо време на сечење, што се погодни за чистење на кастрење, вени и заварување на спојот на кастинг, алатки за пренесување, фалсификување и завршување на сите видови на метал и неметална калап. ✔ [Практично и лесно за чување] Нарачајте го овој ротационен мелница за мелење и ќе добиете одлична кутија за складирање за лесен транспорт и безбедно чување! Нема повеќе погрешно поставување или губење на вашите делови за дебагирање, чувајте ги достапни и на непосреден дострел секој пат кога ќе ви требаат! Taitatools е единствената марка што е регистрирана за продажба на овој производ и ние нудиме целосна гаранција од 1 година на секој производ што го продаваме. На Taitatools, ние сме крајно страстни да им помогнеме на нашите клиенти да ги постигнат своите цели со стандардни високи перформанси и прилагодени алатки . Нашата цел е да ги надминеме очекувањата на клиентите со обезбедување на најдобри ларбид на волфрам карбид што можат да се користат во скоро секој сектор во индустријата што може да се замисли низ целиот светот. Ова е причината зошто сме биле во првите редови на производство на само најдобри и стандардни алатки за сечење во индустријата за сите наши метални фабрикувачи и метални работници низ целиот свет. Нашите двојни карбидни ламби ќе остават помазна завршница од единечни исечени брузи заради производство на помали чипови додека го отсекуваат материјалот. Се користи за отстранување на акции со средно светло, дебагирање, завршување и чистење. Taitatools е водечки бренд во Соединетите Држави познати дека обезбедуваат најдобри карбидни бурли и други алатки за сечење на поединци, столари, гравури, резби и метални работници. Нашиот бренд е воспоставен од потребата да се обезбеди продажба и испорака на висококвалитетни, буџетски рабни карбид и други алатки за сечење со побрзо време на испорака. Нашиот бренд остана најдобрата продавница за премиум карбид -закопчиња на пазарот денес. Следете го житото од дрво. Ако сакате да издлабите како професионалец, никогаш не треба да ја потценувате магијата што стои зад житото од дрво.

За производот

Купувачите избираат и

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

Овој погруб за општа намена е дизајниран за отстранување на метал со високо производство во широк спект

Име на производ : Држач За Внатрешно Вртење На Навој; Модел : SDNCN1212 K11 Материјал : Легура, Челик;Агол На Оло�

Погодно е за сечење зацврстени и високи челици од легура, челик леење, леење од студ, податливо леано жел

Цена за Пакување од 2 парчиња Прстенеста Рака флексибилна 36" Светлосен Водич Прстенест светлосен водич,

Централно сечење 1 х Д дупчиња во титаниум и нерѓосувачки челици со пет нееднакво распоредени флејти...

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Име : Карбид волфрам �

Дупчењето и прислушувањето се интегрирани, едностепено обработка, што во голема мерка заштедува чекори

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 2,56 " / 65мм Дебелина : 0,55" / 14мм 【Карактеристики】 О

Обезбедено со најдолга должина на флејта и погодно за обработка со висока точност на длабок чекор Лесно

Бред Бит Од 5 32 до 6мм Добро Полираната Површина е Прилично Чиста, Уредна и Нема Баговите Или Брусите на С�

【Големина】 Должина : 402 " / 102mm, глава на конец : 1,26" / 32mm, квадратна глава : 10.0mm (l*w), дијаметар на Шанк : 12,5мм, �

Дијаметар На Точка на дупчење (Децимален Инч) 0,7500, Длабочина На Точка на Дупчење со Сооднос На Дијаметар

Погоден за сечење стврднати и високолегирани челици, леење челик, леење студ, податливо леано железо, Цр

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

Направете внатрешни нишки во многу мали дупки Направете внатрешни нишки во многу мали дупки...

Овие чешми се дизајнирани за прислушување на легура челик Овие чешми се дизајнирани за прислушување на

【Големина】 Должина : 6,69 " / 170мм, глава на конец : 2,36" / 60мм, квадратна глава : 22,4 мм x 22,4 мм (l*w), дијаметар на Ш

Направени во сад од премиум одделение материјал За употреба со завртки за капачиња Напреден дизајн на а

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

Комбинирани Вежби И Шалтери Големина : 7ОАЛ : 6 Дијаметар На Телото : 5 / 8Дијаметар На Вежба : 1 / 4...

ЈА КУПУВАТЕ ВЕЖБАТА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ :

Пили за Дупчиња на златарЧелик со Голема Брзина Дијаметар : 5Ширина : .057Големина На Дупка : 3 / 4Заби По Инч

Општа намена Идеален за длабоко дупчиња Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстранува

Алатка Пилоти За Контрабери Пилот Дијаметар : 3 / 4Пилот Стебло Дијаметар : 1 / 2 Овие пилоти се направени од

Пили За Сечење Со Страничен Клиренс На ЧиповиЧелик Со Голема Брзина Дијаметар : 7Ширина На Лицето : 1 / 8Го�

3 / 16 " радиус 4Флејта Агол Заокружување Крајот Мелница Метрички Радиус Кео Мелење Секачи е признат лидер

, одличен и корисен, за зголемени перформанси и долговечност Специјално дизајниран со високи перформан�

Коромант Капто спојување, цилиндрични стебло, арбор, велдон или ЗНД арбор монтажа Вметнете геометрии и �

Дизајн со висока јачина 140° Неутрална Точка Ефикасно во абразивни средини со кратки прашкасти чипови...

ИЦ : 0,375", 9,53 мм РЕ : 0,031", 0,79 мм ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизиран ЧЕЛИК вртење КАРБИД ВМЕТНЕТЕ ОДД�

Scroll