Свеж
Алатка За Чудовиште - 245-001050-Карбидна Крајна Мелница, 9/32 Дијаметар, 4 Флејта, Единечна, 3-1/2

Алатка За Чудовиште - 245-001050-Карбидна Крајна Мелница, 9/32 Дијаметар, 4 Флејта, Единечна, 3-1/2

Достапност: Достапно.
DEN 2.33

Топката носот крајот стил Одделение-Ц2 микро жито. Тип на централно сечење. Карбидната крајна мелница има карактеристики кои вклучуваат микро зрно одделение-Ц2, број на список-245 . Тип - општа намена, крајен стил - Крај На топчестиот нос еднократна Димензија тип на димензија фракционен инчен дијаметар - 9/32, дијаметар на стеблото - 3/8, должина на сечење - 11/16, вкупна должина - 3-1/2, број на флејти - 4, тип на сечење - централно сечење, насока - десна рака, агол на спирала - 30 степени, Завршете Ја Необложената Апликација што се користи за мелење со општа намена во металот што работи за дупчиња, производство на мелење, Џебување, Паѓање и завршна обработка апликации во леано железо, обоени Метали, Пластика и абразивни материјали. Геометријата на флејта овозможува максимално отстранување на чипови и способности за грубост, стандардна, должина на флејта - за општо мелење за сите намени.

За производот

Купувачите избираат и

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

Конусна Точка Вежба Битови Издржлив и долг работен век.Висока цврстина, носете висока температура...

Име на производот : Крај Мелници Машина;Материјал : ХССАЛ Боја : Сива;Дијаметар На Сечење : 2мм / 0,08"...

Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Издржлив и долг работен век Висока цврстина, носете висока

Премиум алатки Квалитет на брендот Квалитет на брендот.1319 Die M22 X 1,5 Иновации е нашата мисија Ова е добро п

Одлично за склопување и паѓање Целосно копнени површини Препорачано за тенок wallиден дел Одлично за скл�

Јанси индустриски арбор прифаќа 3 / 4 "прстенести алатки за стебло^Индустриските арбори имаат индуктор з�

Вметнете геометрија за лесно сечење за ниски сили на сечење и за да избегнете отклонување и вибрации Ма�

Дијаметар На Точка на дупчење (Децимален Инч) 0,9220, Длабочина На Точка на Дупчење со Сооднос На Дијаметар

Универзална точка (НАГОРЕ) геометрија наменета за разноврсност и продуктивност Лесна промена на вметну

Идеален за обезбедување батерии, кутии за батерии и друга опрема Заштитете го вашиот брод Цела Должина :

【Спецификација】 единечен облик на цилиндар со радиус крај SL3, материјал : волфрам карбид, дијаметар на �

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Придобивки од семејството на овој производ : посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

Исто така наречени парчиња мелница за умирање, ротациони бурли и датотеки со ротирај, овие закопчиња се

3 / 8 " крај дијаметар Фракционо Радиус Земја на потекло : Сад 4Флејта Кобалт АголЗаокружување Крајот Мелн�

95°SUCCL 2020 K11 Сосема нов, неискористен, не содржи сечило, сечилата треба да се купат одделно Сите производи

Корокут 1 570SL назабеност Заклучување Корокут SL70 сечилото Корокут СЛ70 блејд SL корокут главата корокут др�

11 / 16 " 18 HSS Unified Thrage Thread Thap Тела на производите Сликите на производот се само за референци Автентичните пр

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА :

ВОЛФРАМ ЧЕЛИК МЕЛЕЊЕ машина 4 4флејти волфрам челик мелење машина за алуминиум, легура мелење машина за �

6" Х 1 / 2" Црева За Течноста За Ладење Компатибилен Со Брендот LocLine 6" Х 1 / 2" Црева За Течноста За Ладење Комп�

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни на

Корокут 3 0375" Квадратни Стебло Надворешна ОбработкаСтебло Алатки Надворешна ОбработкаАлатки За Стебло.

За објавувања на алатки од типот на банда Лесен за ракување Земја на потекло : Соединетите држави За обј�

Вие ја купувате сличната вежба Чак Слод од M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ СПЕЦИФИКАЦИИ : Вклучен е клучот Погл

Негативен Радијален ГреблоПосилен најсовремен раб за да се спротивстави на чипсување Рафинирано усовр

5мм со 45мм х 15мм Подлога 2 дупки потонати АИСИ 316 Морски Нерѓосувачки Главен / Око Плочи Спецификација : а�

Остро сечење најсоодветен облик на флејта за сечење алуминиумска легура, итн Овие алатки се направени о

ТМАКС У цврсти вежби Алатки за дупчење, стандард Индексирани Вежби За Кратки Дупки Земја на потекло : Са�

Scroll