Свеж
Крај Мил, Кобалт, 13/16, 4 FL, dbl Квадратни Крајот, NC

Крај Мил, Кобалт, 13/16, 4 FL, dbl Квадратни Крајот, NC

Достапност: Достапно.
DEN 1369.60

Стандардна крајна мелница за општа намена Кобалтниот челик се спротивставува на абразијата и високите температури на сечење и има повисоки стапки на добиточна храна од челикот со голема брзина. За апликации за дупчиња, периферно сечење, паѓање и профилирање. Користете со алуминиум, титаниум, Инконел, нерѓосувачки челик и стврднат челик. Најдобро со леано железо, јаглероден челик, легиран челик и челик за умирање. Крајна мелница, кобалт, стандард, општа намена, број на флејти 4, двоен крај, квадратен крај стил, нецентричен тип на сечење, десна рака, кобалт челик, светла завршница, дијаметар 13/16 инчи, дијаметар на стеблото 7/8", должина на сечење 1 7/8", вкупна должина 6 1/8", лак 30 степени, рах 30 степени, за легура, јаглерод и челик за алат и леано железо.

За производот

Купувачите избираат и

Одлично за склопување и паѓање Целосно копнени површини Препорачано за тенок wallиден дел Одлично за скл�

Вметнете Компатибилност (Периферна) SCGX 150512 Вметнете КОМПАТИБИЛНОСТ SPGX 1504C1 Долг и предвидлив век на трае

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТА ШЕЛРИМЕРПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : КОРИС

【Големина】 Дијаметар на сечење : 30мм, теренот : 3,5 мм, насока на сечење : десна рака 【Функција】 Дизајн на

Производот е произведен Во Франција 0 Десна Рака Метрички 60 Центар Вежба М2 Х Лесна Инсталација...

Стандардниот RWP004 е произведен од 7075t6511 алуминиум и анодизиран : класа 2 тип ii прицврстувачите се направе�

Наменето за сечење на теми за ACME специфични за теренот Полирано поделено лице за подобрено задржување н

Големина На Алатката : М8х1, 25 Форма На Конец : Метрички Конфигурација на стеблото : Директно w / Квадрат Т�

Алатките за челик Кобалт се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформ

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

Прецизно производство, долга издржливост, добра отпорност на абење, високи перформанси на трошоците и п

(2x) 1 / 4 " 20 Дупки со Навој (по една на секоја вилица) (2x) 3 / 8 " 16 Дупки со Навој (по една на секоја вилица)...

Нашиот дел # ТЕЦ171401 / 4 БТ40 Х 1 / 4 "Дијаметар х 2.5" Должина На Мерачот Високопрецизен отвор (Н5) е најдобар во �

Челик со голема брзинатитаниум обложен за издржливост Големини : 1 / 8 "до 1 / 2" Добар Дизајн Шестоаголнико

Вкупна Должина : 72мм / 2,8"; Дијаметар на дупката за дупчење : 10мм / 0,4" Дијаметар на сечење : 9мм / 0,35"; Флејт

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

Стандардна Крајна мелница со високи перформанси Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот и�

1, интегрирано дупчење и мелење се интегрирани, дупчење и трчање се интегрирани, а ефикасноста е голема Т

ВИДИЈА 6071530 Метричка Крајна Мелница За Заклучување На Дуолок Дуо 24мм Диа, Длабочина На Сечење од 37,5 ММ, Д�

Металот има висока цврстина, висока отпорност на свиткување и отпорност на абење и е специјално користе

CVD Обложени Вртење Инсерти Вметнување со врвен квалитет, дизајниран Во Германија Заштедува до 53% од трош

"Велдон шенк во метална кутија Длабочина На Сечење : 1" Од 9 / 16" до 11 / 16" со 1 / 4 "х 3" пилот игла 1 компјутер 9 / 16

Продолжување на смалување на директно смалување Направено во Германија од Хаимер Сертифициран квалите

Alfa USA Hand Tap 3 парче сет 11 / 2инчи од 12 големина на чешма, 6 флејти Податоци за општа намена може да се користа�

Битови за вежбање на топењеидлив и долг животен век голема цврстина, носете висока температура...

ВИДИЈА 6568464 Топ Вежба Модуларен X Вметнете TDMX Инчен Вметнете 06875 Инчен Дијаметар 0.9685 Инчен Вкупна Должин�

Дијаметар на сечење : 2 Инчи, ТПИ : 4,5 Заби По Инч, Насока На Сечење : Десна Рака, Класа На Точност : 2Б Матери�

Напредни формирани геометрии дизајнирани за супериорни челични перформанси челик и не'рѓосувачки чели

Метрички славини : Големина на низата : М12; Терен : 1; Шанк странична ширина : 7,5мм / 0,3 инчи; Должина на низа

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

Завртка стегање систем за позитивни индекс можност инсерти Компактен дизајн за висока сигурност и ефик

?Оваа долна облека има заводлив крој за да ве направи попривлечни, вашиот партнер не може да одолее на то

Дизајниран за Операции На Сечење или Исклучување Сечење Само, Без Странични Заби Целосно Земјени Површ�

Директно, центар за сечење Алатки за мелење цврст карбид, стандард Цврсти мелници за крај на карбид...

【Големина】 M12x1,5+0,03 Зголемете ја чешмата 【Функција】 Направено од голема брзина челик со голема цврсти�

Општа намена Идеален за длабоко дупчиња Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстранува

Комбинирана вежба Сечење на остар, добар ефект на чип Производ со висока прецизност Се вклопува за рабо�

Тежина на пакетот : 1 фунти Земја на Потекло : Сад Дел Број : А2450,375Д1С Нијагаринскиот Секач користи" екстра

Метрика M21 x 1,25мм јаглероден челик десен рака умира Надворешниот дијаметар е 45мм Метрика M21 x 1,25мм јаглер�

Вметнете Компатибилност (Периферна) SCGX 070308 Вметнете КОМПАТИБИЛНОСТ SPGX 0903C1 Долг и предвидлив век на трае

Корокут 1 570SL назабеност Заклучување Корокут SL70 сечилото Корокут СЛ70 блејд SL корокут главата корокут др�

Scroll