Свеж
Keo Milling 75558 Десна рака исечена ситна мелница за ситни школки, стил RP450, 1-3/8 ширина, 3/4 арборска дупка, 8 заби, 2 дијаметар на сечење, HSCO, калај облога

Keo Milling 75558 Десна рака исечена ситна мелница за ситни школки, стил RP450, 1-3/8 ширина, 3/4 арборска

Достапност: Достапно.
DEN 1350.40

M42 Кобалт челик Образец олеснет стил за лесно преиспитување. Препорачано за агресивно отстранување на метал во повеќето материјали. Земја на потекло : Соединетите држави. Кобалт грубо обвивка за крај на мелницата-десната рака исечете ја фино-теренот. Секачи за мелење Кео е признат лидер на пазарот во САД за секачи за мелење. Ние ги користиме највисоките стандарди за контрола на квалитетот за да произведеме секачи за мелење.

За производот

Купувачите избираат и

Допрете И Дупчалка : допрете големина на конец : М3 х 0,5, дијаметар на дупчалка : 2,5 мм / 0,1" Кобалт челична а

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

Запад 5 TWG1 Спирална точка Допрете го приклучокот на чешма Производство на производство на голема брзина

Голема брзина крадат Земја на потекло : Сад Кео Мелење секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење

【Големина】 M12+0,2 Зголемете ја чешмата 【Функција】 Направено од голема брзина челик со голема цврстина �

Систем за прицврстување на завртки за позитивни индексибилни инсерти Компактен дизајн за висока сигур�

Вклучува прстенест сет за сечење 10 парчиња 2" длабочина на сечење 11 / 2 " дијаметар на сечење За Преса За Ве

Овие крајни мелници се опремени како редовни со десно сечење и спирални флејти од десната страна Сите с�

Единици за сечење на Коромант Капто, внатрешни Алатки за вртење, стандард Држачи, алатки за вртење за не�

Професионални алатки изработени од висококвалитетни материјали, одлична изработка и издржлива Профес

Држач за алатка за брза промена дизајниран за употреба во модели на Swiss Swiss Machine SB12 / 20 R и SR20 RIV Системот за

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Серијата e2053 end mills се двојна верзија На e2039 центар за сечење еднократни алатки Тие се користат за дупчиња

Цена За : Секое Одделение : Диа За Мелење За Општа Намена : 1 "Леано Железо (К) Компатибилност : Да Супер Лег�

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Материјал : Цр40, висококвалитетен легиран челик Дијаметар : 10мм должина На Држачот : 125мм Погоден за : TCMT090

Индустриски битови за вежба / метали и повеќенаменски битови за вежба Индустриски битови за вежба / ме

Сосема нова метричка нишка од десната рака умира Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не дво

Одличен материјал : Врвот на карбид со карбидни ламби е изработен од карбид YG8, третиран со топлина, а нег

Една сеопфатна платформа Високо разноврсна вежба со различни геометрии и достапни оценки...

☞Модел Код : S20 RSVQCR16 ( 20mm*200mm / 0,78"* 7,8"), Тип : Внатрешен Држач За Вртење , Главен Агол : 107,5°, Материјал : Заедн

☞ Вметнува Материјал : карбидни влошки со ОБЛОГА ОД ЦВБ Облогата дава вметнувања силна отпорност на уда

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

Битови за микро вежбаидлив и долг животен век голема цврстина, носете висока температура Рачката напра�

●Големина и Должина : 5,12 " / 130мм, Глава На Конец : 1,77 " / 45мм, Квадратна Глава : 14,0 мм х 14,0 мм( Л*В), Дијаметар Н

Спецификации : дијаметар На Стеблото : 2,35 мм( 3 / 32"), дијаметар на работ : 6мм Одговара на повеќето ротирачк�

Секачот за клучеви од дрво може да ја олесни обработката НА ЦПУ и да ја подобри ефикасноста на работата �

ГИ КУПУВАТЕ ИНСЕРТИТЕ НА СЛИКАТА 2 ПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА :

Име на производот : Фреза За Мелење; Вкупна Должина : 60мм / 24"; Количина На Флејта : 3 Должина на сечење : 17м�

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги Мелењ�

Алатки за сечење со висок квалитет Димензии на пакетот : 1 h x 3 l x 1 w (инчи) Тежина на пакет : 1,0 фунти Земја н�

Дијамантски бури Висок квалитет Бренд : Торино (оригинал) Брза испорака Референција : 837035 БРАНД : Торин

Придобивки од семејството на овој производ : Безбеден и сигурен процес на сечење Високи стапки на пенет�

Комбинирана Вежба Карактеристики : .Може Да Обработи различни метални и неметални, цврстина на обработк

Преносот на висок вртежен момент обезбедува економично сечење на метали со голема брзина на сечење сит�

Четири флејти произведуваат подобра завршница од помалку флејти Титаниум нитрид (Калај) е облога за опш

4 дизајн На Флејта за создавање пофини завршетоци и создавање повисока стапка на отстранување на метал �

Scroll