Свеж
Arарвис 1 3/8-12 Долга допрете HS USA Made 6 Flute 1-3/8-12 1-3/8

Arарвис 1 3/8-12 Долга допрете HS USA Made 6 Flute 1-3/8-12 1-3/8

Достапност: Достапно.
DEN 739.20

Вие ги купувате Picture Ttapsold by M&J Tooling Llcdayton, спецификации на охиопродук и / или етикетирање : Состојба : Користена 1 навојка за олово е исечена. Погледнете ја сликата. Тоа е нова стара залиха. Големина / етикетирање : Jarvis HS USA 1 3/8-12 Manufaurer / Brand : jarvisthank Вие за вашиот бизнис! Локација : FR-8-2-K-3.

За производот

Купувачите избираат и

Флексибилност да се направи вртење во сите правци Извонредна продуктивност за внатрешни апликации за в

Прецизност АТ3 Толеранција Стебло Избалансиран На Г2.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА Производство на прецизни држач�

Вежби со разменливи глави за сечење Алатки за дупчење, стандард Вежби со разменливи глави за сечење...

€ Рака Допрете Сет, HSS, 18, H4 Лимит, PK3 ● Допрете Ја Големината На Конецот : 1 " 8 ● Допрете Тип На Димензија : �

Комбинирана Вежба Централна Дупчалка Со Велдон Стебло Тип 5 6 8 10 12мм Дупчалка За Дупчење За Челик Алумин�

Комбинирана Вежба Шамфер 4,550мм 3 Флејта 90 Степени Обложена Дупчалка Од Дрво Метална Дупка Дупчалка за Ду

●Големина На Матрицата На конецот ● Надворешен Дијаметар : 0,47 " / 12мм Дебелина : 0,12 " / 3мм ● Карактеристи�

Продажба на дупки за дупчењеидлив и долг животен век голема цврстина, носете висока температура...

ГО КУПУВАТЕ ИМАТЕЛОТ НА СЛИКАТАВЕ МОЛИМЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СЛИКИТЕ ВНИМАТЕЛНО!ПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON

Придобивки од семејството на овој производ : висока прецизност Блиски толеранции Лесно индексирање...

Име на производ : Држач За Внатрешна Алатка За Навој;Модел : S10 KSDXCR07;Агол На Олово : 100 Степен Насока : Десно

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

Негативни основни вметнувања за вртење со високи перформанси Coro Turn RC е систем за стегање на врвот и дупк

Општа намена Идеално за длабоко склопување Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстран

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА :

Точка Радиус Здодевни Алатка Материјал Ц2 Микрогрин Карбид Вкупна Должина21 / 2" Создаден Длабочина Мик�

Вие го купувате сликата Седела од m 5 / 8 "Сечење dia x 4 1 / 2" loc x 6 1 / 4 "ОАЛ; 3 / 4" Сечење dia x 3 1 / 2 "LOC x 5 1 / 4" Оалман Пр�

Вкупна Должина : 51мм / 2"; Дијаметар На Стеблото : 6мм / 0,24" Дијаметар на сечење : 2мм / 0,08"; Флејти : 2Флејта...

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

Индустриски ДупчалкиНаправено од висококвалитетен хсс.Може да сече различни материјали чисто и прециз

Пили За Сечење Со Страничен Клиренс На ЧиповиЧелик Со Голема Брзина Дијаметар : 7Ширина На Лицето : 1 / 8Го�

● Материјал ● Стврднат Челик ●Достапни ВлошкиАПМТ1135, Нерѓосувачки Челик, Обработка На Леано Железо; А

Погодно е за сечење зацврстени и високи челици од легура, челик леење, леење од студ, податливо леано жел

Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Издржлив и долг работен век Висока цврстина, носете висока

Дијаметар на низата : 1 7 / 8 " Теми по инч : 5 Надворешен дијаметар : 3" Челик со голема брзина Основно прилаго

Прецизност на толеранцијата на толеранцијата на 3 Избалансиран на G2.000 вртежи во минута Производство на

Комбинирана ВежбаIn за да ја обезбедиме цврстината на дупчалката, усвоивме метод на лемење за заварувањ�

Завртка стегање систем за позитивни индекс можност инсерти Компактен дизајн за висока сигурност и ефик

Сечење Пили Со Скалести Заби Челик Со Голема Брзина Дијаметар : 5Ширина На Лицето : 3 / 32Големина На Дупка

Мултиапликација алаткижлеб и нишка со истата лента Дизајниран за помала опструкција и поголема евакуа�

Спојч : 7 / 8 во вратило Дија Спојч : 7 / 8 во вратило Дија Спојч : 7 / 8 во вратило Дија.), 30 Статички вртежен моме

Допрете за навој со рачни навој со директни флејти ги намалуваат нишките низ дупките и слепите дупки За�

Централно сечење Алатки со високи перформанси за материјали од работно парче од титаниум и нерѓосувачк

【Индексибилни инсерти】 Позитивни 55 степени DCMT DCGT карбид вметнете Application】tool држачите се црни оксидира�

Вежба за проширување на авионите во Чикаго латроб, Вештачка должина, серија : 906, #12 вежба жица, 0,189 во веж�

Микро Вежба БитовиДиректно Грип Теми Во преку дупки.Целосно Земјата Хсс Зголемување На Отпорни На Абењ�

Темата на САД Умира десната рака Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се да не ко

M3 x 0,35 метричка нишка од десната рака умира ДИЕ НАДВОРЕШНИОТ ДИАМЕТЕР е 16мм M3 x 0,35 метричка нишка од десна

Велдон шенк Дијаметрите на сечење се движат од 7 / 16" до 31 / 2" Длабочина На Сечење : 1" Исечете дупки и дупки �

Дрво Вежба Малку Поставува Примената на нитридирање ги подобрува перформансите на абразијата, цврстин�

Спирала спирала спиралафлејта дизајн за прислушување челик и нерѓосувачки челик Директнофлејта дизај�

ОБРАБОТКА СО ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ : Зацврстена висока прецизност отпорност на удари, добра пропустливост,

Индустриски Професионални Алатки, висококвалитетни, Издржливи, Добра Стабилност, Со Употреба На Машинс

Прецизност на толеранцијата на толеранцијата на 3 Избалансиран на G2.000 вртежи во минута Производство на

Scroll