Свеж
Отстранување на металот Widia Bur M41332 SD, мастер исечен раб, форма на топка, 0,25 дијаметар на сечење, карбид, десен рак, 0,25 дијаметар на шанк

Отстранување на металот Widia Bur M41332 SD, мастер исечен раб, форма на топка, 0,25 дијаметар на сечење, карбид,

Достапност: Достапно.
DEN 380.32

Облик на топката Комплетен избор на форми и стилови на сечење за сите материјали и апликации. Цврсти стилови на челични и челични стилови. Материјали со највисок квалитет и градежништвото даваат исклучителен живот на алатката. Широка низа големини и должина на тресење. Облик на топката. Комплетен избор на форми и стилови на сечење за сите материјали и апликации. Цврсти стилови на челични и челични стилови. Материјали со највисок квалитет и градежништвото даваат исклучителен живот на алатката. Широка низа големини и должина на тресење. Службените карбид на Widia се произведени во согласност со стандардите на USCTI и се највисок квалитет во индустријата, даваат одлични перформанси и безбедност. Нашиот уникатен процес на производство обезбедува исклучителен живот на алатката со сигурност да работи безбедно со голема брзина. Widia Burs нудат сеопфатно портфолио на големини и форми за сите апликации и материјали за работно парче.

За производот

Купувачите избираат и

Пили За Сечење Со Страничен Клиренс На ЧиповиЧелик Со Голема Брзина Дијаметар : 7Ширина На Лицето : 1 / 8Го�

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 2,17 " / 55 Дебелина : 0,47" / 12,00мм 【Карактеристики】 О

Битови за вежбање на топење издржлив и долг животен век Висока цврстина, носат висока температура Рачка

4 дизајн на флејта за создавање пофини завршетоци и поголема стапка на отстранување на метал^високи Пер�

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТА ДОПРЕТЕПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРА�

Пакет од 12 Разновидноста на оваа алатка треба да ја зголеми продуктивноста на сите апликации за општа н�

6 Флејта Шалтери Кео 6флејта линија на шалтери се придружници на нашата единствена флејта контра и наша�

1 / 4 "32 допрете на конецот на Unef Ние ќе испратиме со Fed Ex, клиентите можат да добијат за 4 дена Rh (десна рака),

1 материјалот на држачот за ролери користи одличен челик, што ја подобрува стабилноста на производот...

Исклучително изработка на занаетчиство。 Со две цевки за топла и ладна вода 。 Површински третман : Масл�

Производот е лесен за употреба Производот е издржлив Производот е произведен Во Јапонија Метричка нишк

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

【Големина】 Должина : 4,29 " / 109мм, глава на конец : 0,71" / 18мм, квадратна глава : 12,5мм x 12,5мм (L*W), дијаметар на Ша

M28 x 1,5 метричка нишка од десната рака Умира ДИЕ НАДВОРЕШНИОТ ДИАМЕТЕР е 55мм M28 x 1,5 метричка нишка од десна

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

Дизајниран за мелење умре празнина Многу различни агли на централната линија се достапни на вашите бар�

НАСОКА 3 ОСКИ : пронаоѓачот НА 3d раб поддржува 3 координатно мерење, односно Насоките За мерење X, Y, Z оски,

Истегнување : 0,002 мм Материјал : Дуктилно леано железо 4000 вртежи во минута Вртежен момент : Макс Односо�

Материјал : Челик за легура на алатки, дијаметар на сечење : 3 / 16 инчи, TPI : 28 заби на инч, Насока на сечење : �

Супериорна понуда за лубрикант за замена во САД со Филтер Убиец за замена На Андерол 755 на рентабилен на�

Направени во сад од премиум одделение материјал За употреба со завртки за капачиња Напреден дизајн на а

Пакет од 12 Кео долга серија комбинираната вежба и мијалниците се користат за производство на централни

Општа намена Идеален за длабоко дупчиња Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстранува

Негативен Радијален ГреблоПосилен најсовремен раб за да се спротивстави на чипсување Рафинирано усовр

1 " 11 1 / 2 HSS Американски национален стандард цевче за десна рака на типот на десната рака Аголот помеѓу ст

Кога работите, секој заб на секачот наизменично ја намалува маргината на работното парче за возврат Гла

големина на конец : #8 32 заврши / обложување : Светла ограничување на конецот / вклопување : Н3 шамфер : Прик

☞ Компресија Од Типот на заклучувањеигла : структурата за притискање на иглата за заклучување, стегачо�

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

Производот е со добар квалитет ние Ќе го тестираме производот пред превозот.Проценето Време На Испорак�

Овој држач за мелење чак е изработен од високо јаглероден челик, кој има висока цврстина, отпорност на к�

Chucking Reamer Спирала на левата рака фракција, жица и буква : (д) 1 / 4 децимални еквивалент : 0,2500 должина на фле

Американски стандард Направено од челик со голема брзина 3 / 4 "Дијаметар на сечење со 5 флејти Генерира 14

【Големина】 M12x1,5+0,05 Зголемете ја чешмата 【Функција】 Направено од голема брзина челик со голема цврсти�

Професионални алатки изработени од висококвалитетни материјали, одлична изработка и издржлива Профес

Пакет од 12 Кео обичен тип комбинирана вежба и шалтери се користат за производство на централни дупки во

Scroll