Свеж
Алатка за усогласување на дигиталното тркало со мерачи на камбер -мерач -90 ° до +90 ° широк опсег на тркалото Усогласување и алатки за балансирање Точен мерач на Каст?

Алатка за усогласување на дигиталното тркало со мерачи на камбер -мерач -90 ° до +90 ° широк опсег на тркалото

Достапност: Достапно.
DEN 959.84

【Професионален дигитален рициново Камбер мерач】 Камберскиот мерач се користи за мерење на аглите на камбер и рициново на тркала или дискови на сопирачките Мерачот на комбирот ви овозможува да ја вратите лентата во првобитната позиција на Камбер по расклопувањето и повторното повторно прибирање на суспензијата или да ја проверите промената на камбер пред повторно да се инсталира. Може да ви помогне да ги прилагодите Камбер и Кастер за да одржите правилно усогласување на тркалото, да го намалите абењето на гумите и да ја зголемите брзината на вашиот автомобил. Може да се користи и за прилагодување на лостовите на задните тркала. 【Дигитален LCD дисплеј со лесен за читање. Извадете го мерачот на рициново камбер и извадете ја гумата ;. Прикачете го мерачот на камбер на дискот на сопирачката и прилагодете го меурот за позиционирање во центарот ;. Притиснете го копчето "Вклучено/Исклучено" за да се вклучи, откако ќе се стави стабилно бројот на интерфејсот, притиснете го копчето "Zero" за да се ресетира (интерфејсот прикажува "0,0" и "Zero" во исто време) ;. Заменете го завртката на амортизерот на оригиналниот автомобил со ексцентричен завртка ;. , така што вредноста треба да се прилагоди) ;. Инсталирајте ја гумата, преиспитајте со аголот на камбер и поправете ги другите агли (ако има мало отстапување при повторно тестирање со аголот на камбер, само фино постепено под автомобилот. Општо, мало отстапување нема да предизвика позиционирање грешки). Спецификација : . Снабдување со електрична енергија : 2 парчиња*ААА батерии (не се вклучени). Големина на производот : 2. Тежина на производот : 200g. Големина на пакување : 4,92*2.

За производот

Купувачите избираат и

【Материјал】 Најдобра пластика ABS, 100% сосема нов 【Големина】 Максимален дијаметар : 9,7мм / 0,38in, дијаметар

Ние сме специјализирани за алатки за поправка на возила и додатоци за внатрешни работи Нашата мисија е �

50мм свиткано криви сечило ; Напојувано сечило на ладно нож ; Одговара : Пневматски дел за отстранувач на �

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Моќен : 6000 W континуиран, 18000 W напнатост за 20 секунди, 48 VDC, 50 засилувачи, чиста моќност од чиста синус 120 VAC,

Лесно работење : Погодно рачно работење е заштеда на време и заштеда на труд, што овозможува висока ефик�

? Притисокот на услугата е 400 psi, притисокот на олеснување на вентилот е 600 psi, погоден за сите видови на ла�

Производ 1 : Не давајте рамни гуми спортска шанса : Заштедете пари, време и останете безбедни додека избе�

Главно користете за полирање и тампонирање на автомобили Богата и униформа, добра порозност, имаат супе

Овој заштитник на раб на тркала е дизајниран да ги заштити вашите бандажи од измами и гребнатини при мен

Многу точни Квалитет на Longacre Мерач на притисок на гумите Квалитет на Longacre Мерач на притисок на гумите...

Челик од легура : Направено од одличен материјал од легура, со голема цврстина и отпорност на абење, и не

Дијагностицирајте ги проблемите во коморите на моторот, вклучително и сензорот за инјекторот CKP и калем

Ниско одржување со високи перформанси таа е вашата гордост и радост Вашиот автомобил е еден од вашите п

DEN 304.00

Погоден за екрани за туширање, шофершајбни, резервоари за риби и сл Getе добиете : 30 грама високо одделени�

【Функција 3во1】 Режим на мочниот меур за инјектирање на чад во големи отвори Вметнете го дефленираниот

1 ★ Материјал : Висококвалитетна ткаенина, мека светлина, па дури и одраз Наменето за мало оштетување на

Дигитален мултифункционален метар : Овој уред може да се прикаже лево на батеријата и вкупното време на

*Материјал : Дизајн оптоварен со пролет и трајно пластично тело Ослободете го конекторот за заклучување

Изборот за пена за комбинирање на светло полирање и детали за ново детали за работа Користете за боја ил

LED дисплеј Постојат 3 бои (1 црвена, 2 жолти и 7 зеленили) за 10 LED шипки со 10% капацитет на секоја од нив; Willе с

Извонредна завршница и сјај на бетонски countertop, бетонски под Екселентна завршница на подот Терацо, Траве

Полизирање и восочување : Рафинира површини до висока сјајна завршница, подобрување на длабочината на с

Пакетот вклучува : Комплет за алатки за компресија на клипот 24 парчиња сопирачки и комплет за замена на �

Отстранувачот на центри за лежишта на тркалото е универзално вклопување, се монтира на сите центри за з�

Алатките имаат креативен и уникатен дизајн, магнетски и флексибилен дизајн за отстранување на автомоби

1 компјутер X адаптер Адаптерите за резервоарот обезбедуваат тесна, безбедна, без истекување врска што в

Извонредна завршница и сјај на бетонски countertop, бетонски под Екселентна завршница на подот Терацо, Траве

Оваа 2 употреба на влечење на вилицата во разни лежишта кои не се лесни за расклопување, се разликуваат л

Комплет за поправка на метрички хеликоил од 131 п , печива и храна закуска, како што се чипови Акриламид не

? 【Висок квалитет на материјал】 ▶ Plier со велосипедски гуми е изработено од висококвалитетна инженерск�

Scroll